printlogo


تشریح برنامه های هفته سالمند و قلب در شهرستان لنده/10درصد جمعیت شهرستان لنده سالمند هستند

کد خبر: 111189تاریخ: 1397/7/5 20:48
در نشست با اصحاب رسانه صورت گرفت:
تشریح برنامه های هفته سالمند و قلب در شهرستان لنده/10درصد جمعیت شهرستان لنده سالمند هستند
مدیرشبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده در نشست خبری با اصحاب رسانه برنامه های هفته جهانی سالمند و قلب را در این شهرستان تشریح کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، امرالله خانی در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان لنده با اشاره به افزایش بیماری های قلبی و عروقی در این شهرستان گفت: اولین عامل مرگ و میر زود رس در سطح شهرستان لنده بیماری های قلبی و عروقی است.

وی افزود: در هفته جهانی قلب برنامه های مختلفی به جهت آگاهی بخشی به جامعه هدف صورت می گیرد که مهمترین این برنامه ها پیاده روی همگانی، بارزرسی از نانوایی های سطح شهر و شوری سنجی نان ها، بازدید از رستوران ها با تاکید بر استفاده کم از نمک در پخت و پزها و نصب تراکت در معابر عمومی ، برگزاری مسابقه نقاشی، برپایی ایستگاه سلامت، برگزاری جلسات عمومی آموزشی در خصوص کمک های اولیه به بیماران قلبی و عروقی، مکاتبه با ادارات و استخراج لیست افراد بالای 30جهت انجام مراقبت و خطر سنجی و پخش مطالب آموزشی از طریق تلویزیون شهری از مهمترین برنامه ها هفته قلب در لنده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده تصریح کرد: در همین هفته نیز که به هفته بزرگداشت سالمند نیز نامگذاری شده است برنامه های مختلفی در سطح شهرستان نظیرهماهنگی با ادارت جهت تکریم سالمندان، فراخون سالمندان توسط بهورزان، تجلیل از پیشکسوتان سالمند فعال در عرصه بهداشت، برگزاری همایش پیاده روی و صبحانه سالم همراه با زیارت عاشورا با همکاری بهزیستی، فضاسازی فیزیکی برای سالمندان و راه اندازی پویش مجازی تقدیر از سالمندان مهمترین برنامه های این هفته است.

وی افزود: در زمینه تکریم سالمندان نیز مکاتباتی با ادارات مختلف جهت تسریع در خدمات ارسال شد که امیدواریم در راستای ارائه خدمات کمی و کیفی نیز سرویس های بهداشتی(توالت) فرنگی نیز در ادارات ایجاد شود.

خانی اظهارکرد: 10درصد نرم جمعیتی مردم شهرستان لنده سالمند هستند که نیازمند تکریم خانواده ها و ادارات مختلف حمایتی نظیر بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند.

وی در پایان از همکاری و همراهی اصحاب رسانه در پوشش اخبار حوزه بهداشت و درمان قدردانی کرد.

انتهای پیام/

 


لینک مطلب: http://sobhezagros.ir/News/111189.html