printlogo


آیا شهردار لنده غیر بومی خواهد بود/ وقت تنگ است، چاره ای باید...

کد خبر: 103048تاریخ: 1396/7/27 14:25
شایعه ای که گلایه شهروندان را در پی خواهدداشت:
آیا شهردار لنده غیر بومی خواهد بود/ وقت تنگ است، چاره ای باید...
بلاتلیکفی انتخاب شهردار لنده از سوی شورای اسلامی این شهراز یک سو و گزینه ی غیر بومی برای تصدی شهرداری لنده از سوی دیگر باعث انتقادهای سنگین شهروندان لنده ای در فضای حقیقی و مجازی شده است که امیدواریم اعضای شورای شهر جهت شفاف سازی هرچه بهتر پاسخگویی این شایعات باشند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، یکی از مهمترین وظایف اعضای شورای اسلامی در شهرها پس از برگزاری مراسم تحلیف و ادای سوگند، انتخاب شهردار به عنوان آغاز گر راهی چهارساله برای رسیدن به چشم انداز توسعه شهری با اهداف و برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت است.

انتخاب شهردار از سوی شورای اسلامی پس از شروع به کار رسمی شورا با معرفی گزینه های مختلف روی میز وزیر میز شروع می شود تا کم کم به یک فرد خاص که مورد وثوق همه اعضای شورای شهر باشد برسد ولی با گذشت بیش از پنجاه روز از شروع به کار شورای شهر هنوز بر سر گزینه خاصی به توافق نرسیده اند.

این در حالی است که برخی از اعضای شورای شهر از چهره های دعوت کردند که بعضا وابستگی به خود اعضا دارند و عدم توافق نهایی بر روی گزینه های معرفی شده مهمترین دلیل تاخیر در انتخاب شهردار لنده می باشد.

بدون شک انتخاب شهردار بومی می تواند نسبت به شهردار غیربومی کارآمد تر باشد زیر آشنایی با وضعیت مناطق مختلف شهر و داشتن پیشینه قوی از وضعیت شهری، قومی، قبیله ای، توپوگرافی شهری، وضعیت فرهنگی، اجتماعی و سایر حوزه ها می تواند به میزان کارکردهای شهرداری بومی بیافزاید.

چندین روزی است که شایعاتی در فضای مجازی و بین شهروندان در خصوص گزینه ای غیر بومی برای انتخاب شهردار لنده در بین شهروندان مطرح شده است که واکنش مردم نسبت به این موضوع کاملاً همراه با اعتراض و گلایه از شورای شهر را در پی خواهد داشت.

بدون شک یکی از راه های توسعه و آبادانی شهرلنده انتخاب شهردار بومی توانمند، متخصص و کارآمد است تا مسیری درست را با همراهی شورای شهر برای پیشرفت و توسعه شهری در پیش گیرد.

قطعا اعضای شورای شهرلنده نسبت به امانتداری رای مردم و عمل به وعده انتخاباتی مبنی بر مدیریت صحیح شهری توسط شهردار بومی اتحاد داشته و از مطرح کردن گزینه های غیر بومی امنتاع ورزیده و این موضوع نیز در مورد شهردار بومی صادق خواهد بود.

به هرحال تک تک اعضای شورای اسلامی می بایست خود را نسبت به مردم به عنوان کسانی که آنان را نماینده خود در پارلمان محلی کردند پاسخ گو بدانند ونسبت به آیتم‌هایی چون میزان و رشته تحصیلی، اشراف کامل به قوانین مدیریت شهری، داشتن توان جسمی بالا، بومی بودن، داشتن تقوا و دست‌پاکی از جمله ویژگی‌هایی است که یک شهردار اصلح باید برای مدیریت شهر لنده در کارنامه خود داشته باشد.

وقت تنگ است، چاره ای باید...

انتهای پیام/200


لینک مطلب: http://sobhezagros.ir/News/103048.html