کد خبر: 99589
صدورحکم قضایی متخلف شکار تشی بوسیله سگ های آموزش دیده درکهگیلویه وبویراحمد+عکس
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با اعلام این خبر گفت : این متخلف با استفاده از سگ های آموزش دیده تشی شکار می کرد, که توسط مامورین دستگیر و اعمال قانون شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، به نقل از ایل بانو،مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در هفدهمین روز از تیرماه 96 با اعلام این خبر گفت: پس از گذشت 4 ماه , رای قضایی متخلفی که در سال 95 به وسیله سگ های آموزش دیده  تشی شکار می کرد و دردام امنیتی مامورین حفاظت محیط زیست شهرستان کهگیلویه گرفتار شده بود صادر شد.

سید اسدالله هاشمی گفت : در اواخر سال گذشته  درپی تماس تلفنی احدی از دوستداران محیط زیست روستای برم بخش سوق  مبنی بر شکار تشی با استفاده از سگ در اراضی اطراف روستا , یگان حفاظت محیط زیست شهرستان گچساران با همکاری مامورین انتظامی کلانتری سوق فورا" هماهنگ و به محل اعزام می شوند.

وی افزود: مامورین متوجه پارک خودروی پژو 405 درحاشه روستای موضوع گزارش می شوند که  دربازرسی از این خودرو موفق می شوند لاشه یک قلاده تشی که بوسیله چهار قلاده سگ , شکار شده بود را کشف و ضبط نمایند.

وی درادامه ضمن تشکر از همکاری خوب مردم روستا ی برم و مراجع انتظامی کلانتری سوق گفت: متخلف به همراه پرونده به مراجع قضایی معرفی شد , که کمتراز 5 ماه  به پرداخت 9 میلیون ریال جزای نقدی (جریمه کیفری ) درحق صندوق دولت محکوم شد. ضمن اینکه درجریان رسیدگی مبلغ 8 میلیون ریال ضرروزیان ناشی از شکار نتشی (جریمه حقوقی)  توسط این متخلف به  حساب تمرکز شکار و صید این اداره نزد خزانه واریز شده بود.