کد خبر: 62607
امام جمعه شهرستان لنده:
اعتراف بان کی مون نشان از ضعف سازمان ملل در جهان است/ مسئولان بایدپاسخگوی مطالبات قانونی و به حق مردم باشند
امام جمعه شهرستان لنده گفت: اعتراف بان کی مون در برابر عربستان سعودی نشان از مواضع ضعیف سازمان ملل در برابر قدرت های استکباری جهان است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، حجت الاسلام مهدی کیانی اصل امام جمعه شهرستان لنده در خطبه های نمازجمعه این هفته لنده ضمن تاکید بر رعایت تقوای الهی خانواده ها را به مراقبت بیشتر از فرزندان خود توصیه و سفارش کرد.

وی افزود: رشد 35درصدی طلاق در استانی همانند کهگیلویه وبویراحمد با توجه به غنای فرهنگی و اعتقادی یک زنگ خطر اساسی برای خانواده ها است که باید در انتخاب همسر و شوهر برای دختران و پسرانشان دقت کنند.

امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: برابر آمار های موجود در کشور 85درصد طلاق ها در 5سال ابتدای زندگی و 20درصد طلاق به دوران عقد اختصاص دارد.

وی تاکید کرد: این آمارها نشان دهنده انتخاب غلط خانواده ها و والدین در امر ازدواج است چرا که اگر انتخاب درست باشد شاهد این همه طلاق در کشور و استان نبوده ایم.

کیانی اصل اظهارکرد:قبل از ازدواج باید چشمهایمان را بازکنیم و بعد از ازدواج آنان را باگذشت از برخی مسائل باید بست ولی متاسفانه ما قبل از ازدواج چشم هایمان را می بندیم و چشم بسته انتخاب می کنیم و بعد از ازدواج تازه متوجه می شویم که در انتخاب خود اشتباه کردیم.

خطیب جمعه لنده گفت: ازدواج های تحمیلی از سوی والدین به فرزندان و از فرزندان به والدین نوعی دیگر از عوامل افزایش طلاق در جامعه است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از عوامل ازدیاد جرائم در جامعه بحث اعتیاد و فراگیرشدن اعتیاد در جامعه است که متاسفانه در سکوت والدین درحال شکل گیری است.

خطیب جمعه این هفته شهرستان لنده در ادامه ضمن اشاره به سالروز شهادت مصطفی چمران گفت: شهید مصطفی چمران الگو مقاومت و ایثار و ایستادگی در برابر ابرقدرت های استکباری بود.

وی افزود: شهید چمران علی رغم داشتن همه امکانات در امریکا به یاری مظلومان لبنان و به صف مجاهدین انقلاب اسلامی برای دفاع از تمامیت عزت و اقتدار ایران اسلامی پرداخت.

امام جمعه شهرستان لنده ضمن اشاره به میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) گفت: ائمه اطهار(ع) ودوستداران اهل بیت (ع) هموراه بر اکرام ایتام و کمک به نیازمندان همه ما را توصیه و سفارش نموده اند.

وی خاطرنشان کرد: باید در عمل ثابت کنیم که پایبند به اصول و ارزش ها هستم و وقتی همسایه ما در کنار گرسنه است و ما در فروانی مال غرق هستیم باید به یاری او بشتابیم و یاری رسان وی باشیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان لنده گفت: در همین شهرستان لنده هستند انسان هایی که شاید ماه ها رنگ برنج و گوشت رابه چشم ندیده باشند.

کیانی اصل در ادامه ضمن تبریک سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی به نقش این سازمان در مقابله با تهاجمات فرهنگی اشاره کرد وگفت: تلاش روحانیون و نقش سازنده آنان در مقابله با نحله های فرهنگی از مهمترین خصوصیات سازمان تبلیغات اسلامی است.

وی در ادامه ضمن اشاره به حذف نام عربستان سعودی از  لیست کشورهای ناقض حقوق بشرگفت: حذف نام عربستان سعودی از لیست ناقضان حقوق بشر از سوی سازمان ملل نشان از اطاعت پذیری سازمان ملل از کشورهای دارای زر و زور است.

امام جمعه شهرستان لنده یادآورشد: اعتراف بان کی مون در برابر عربستان سعودی نشان از مواضع ضعیف سازمان ملل در برابر قدرت های استکباری جهان است.

وی گفت: عربستان سعودی برای همیشه ناقض حقوق بشر و رژیمی کودک کش در یمن است که دامنه جنایات آن در گروه های تکفیری نیز به وضوح روشن و آشکار است.

خطیب نماز جمعه این هفته شهرستان لنده ضمن اشاره به حوادث تیراندازی در در امریکا اظهارکرد: ما این حادثه تروریستی را محکوم می کنیم و این حادثه پیامی است برای حامیان تروریسم که مکر خودشان به خودشان برگشت.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان لنده گفت: مواد مخدر عامل اصلی طلاق در بین خانواده ها است که متاسفانه از یک نخ سیگار و یک بار قلیان مصرف کردن شروع می شود.

وی تاکید کرد: عدم آشنا نمودن فرزندان با آموزه های دینی و اعتقادی و سست بودن بنیه های اعتقادی در نوجوانان و جوانان از عوامل اصلی گرایش آنان به سمت مواد مخدر است.

کیانی اصل گفت: مردم از ما توقع دارند که مشکلات شهرستان ها در خطبه های نمازجمعه بیان شود و لذا مسئولان نیز باید در جهت تامین رفاه عمومی مردم قدم بردارند تا روحیه تعاملی بین مردم و مسئولان بیشتر احساس شود.

امام جمعه شهرستان لنده خاطرنشان کرد: اگر مسئولان به فکر خدمات دهی مناسب به این مردم نباشند باید پاسخگوی مطالبات قانونی و به حق مردم باشند.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

انتهای پیام/م/200