کد خبر: 62581
واکنش مدیرعامل شرکت آیرما به سخنان عدل هاشمی/ تکذیب واگذاری معدن فسفات چرام به سازمان اقتصادی کوثر
مدیر شرکت آیرما خبر واگذاری معدن فسفات چرام به سازمان اقتصادی کوثر را تکذیب کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس عدل هاشمی پور نماینده کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی شامگاه چهارشنبه در برنامه نگاه روز شبکه استانی دنا به گزارش عملکرد خود در راستای توسعه شهرستان ها و پیگیری شعارها و وعده های انتخاباتی پرداخت.

وی در خصوص معدن فسفات چرام گفت: سرمایه گذاری که سال ها پروژه فسفات چرام را معطل نموده خلع ید شد و با سازمان اقتصادی کوثر باسماجت رایزنی شد و این معدن ظرف مدت ۶ماه به بهره برداری می رسد.

وی اظهار کرد: این طرح۴۰۰الی ۵۰۰نفراشتغالزایی خواهدداشت.

اما شهرام شریعتی مدیرعامل شرکت آیرما و سرمایه گذار فسفات چرام در خصوص سخنان عدل هاشمی نماینده گهگیلویه بزرگ مبنی بر برکناری سرمایه گذار فسفات چرام و واگذاری به سازمان اقتصادی کوثر گفت:۵۰در صد صحبت های ایشان درست و ۵۰درصد نادرست می باشد.

وی افزود: قسمت درستش این است که ما نامه ای زدیم به وزیر صنعت و استاندار کهگیلویه و بویراحمد و رسما انصرافی خود را از سرمایه گذاری در این استان به هزاران دلیل اعلام کرده و اعتقاد داریم هر شرکتی که بیاید تا یکسری تسهیلات لازم را برای او فراهم نکنند موفق نمی شود.

وی در خصوص قسمت نادرست صحبت های عدل هاشمی  و واگذاری معدن فسفات چرام به سازمان اقتصادی کوثر گفت:اگر ما انصراف دادیم این معدن برای واگذاری باید به مزایده گذاشته شود.

وی تاکید کرد:طبق قانون از آن جایی که واگذاری ها بدون ترک تشریفات ممنوع شده بنابراین باید مزایده برگزار شود و هرکس در مزایده برنده شد می تواند در آنجا فعالیت کند و ما نمی توانیم به نام کسی بزنیم و واگذاری آن به سازمان اقتصادی کوثر بدون مزایده نادرست و کذب می باشد.

شهرام شریعتی مدیرعامل شرکت آیرما از گزارش های اشتباهی که  به خادمی استاندار کهگیلویه و بویراحمد دادند پرده برداشت و گفت:آقای خادمی خیلی تلاش کردند که این پروژ فعال شود اما گزارش های اشتباه به ایشان باعث شد که این پروژ راکد شود و تا این وضعیت وجود دارد هیچ وقت به بهره برداری نمی رسد.

شریعتی بیان کرد:ممکن است دو تا سوله یا ساختمانی بسازند ولی معدن کوه لار به بهره برداری نمی رسد مگر اینکه ادبیات سرمایه گذاری در این استان عوض شود.و زیر ساخت ها و پشتوانه سرمایه گذاری فراهم باشد.

وی در خصوص هزینه های انجام شده در این معدن توسط شرکت آیرما گفت:یک سرمایه گذار نمی آید که هزینه کند بعد پول را بگیرد و برود ما شرکت سرمایه گذار هستیم که می خواستیم برای چرام و استان کار کنیم اما متاسفانه در استان قدم ها برداشته نشد و ما مجبور می شدیم که از نعمت زاده وزیر محترم صنعت کمک بخواهیم .

شریعتی در خصوص حضور ۵ ساله شرکت آیرما در کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد:شرکت آیرما هم تکنولوژی داشت و هم توان فنی را داشت.ما هم اکنون دو کارخانه در زنجان و یزد راه اندازی کردیم که کارخانه زنجان ۷۵درصد پیشرفت فیزیکی دارد ما توان سرمایه گذاری داریم.

وی با تشکر از همه دوستانی که در استان در این مدت برای ما تلاش نمودند گفت:امیدواریم برای شهرستان چرام که یکی از برخوردارترین معادن را دارا می باشد اتفاقات خوبی رخ دهد.

مدیرعامل شرکت بین المللی آیرما با تشکر از خبرنگاران شهر چرام که در این مدت پیگیر وضعیت فسفات چرام بودند و اطلاع رسانی خوبی داشتند بیان کرد:قصد داشتم روز شنبه از طریق خبرگزاری ها و روزنامه های کشوری دلایل انصراف و موانع سرمایه گذاری در کهگیلویه و بویراحمد را اطلاع رسانی کنم اما با توجه به اولویت رسانه های شهرستان چرام این حق را برای شما قائل شدم./جمانیوز

انتهای پیام/