کد خبر: 213443
افزایش 400 درصدی هزینه انشعاب فاضلاب و پاسخ جالب آقای مدیرعامل/ مردم از هزینه‌های ضروری زندگی خود می‌زنند!
مدیر عامل آبفای کهگیلویه و بویراحمد در واکنش به افزایش 400 درصدی هزینه انشعاب آب و فاضلاب در شهر یاسوج گفت: باید ارزش و قدر آب را هم بدانیم .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس افزایش هزینه‌ها به موضوعی آزاردهنده برای مردم تبدیل‌شده به‌نحوی‌که هدف‌گذاری‌های زندگی را تحت تأثیر قرار داده و این موضوع باعث شده که بخش زیادی از جامعه از هزینه‌های ضروری زندگی خود می‌زنند برای تأمین برخی موارد دیگر .

 

در روزهای گذشته خبری بر روی خروجی رسانه‌ها رفت که بیشتر شکایت مردم را به دنبال داشت و به‌یک‌باره هزینه 400 درصدی انشعاب آب و فاضلاب در شهر یاسوج را نشان داد.

 

توجیهی که نشان دهد قیمت انشعاب آبفا در شهر یاسوج به‌یک‌باره از یک‌میلیون و دویست تومان به نزدیک چهار میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند درحالی‌که با بررسی قیمت انشعابات در سایر استان‌ها رقمی دیگر را نشان می‌دهد وجود ندارد به‌گونه‌ای که برخه مدیرعامل آبفا استان کهگیلویه و بویراحمد هم خود نمی‌داند چرا قیمت‌ها با این نرخ افزایش پیداکرده است.

---

اسفندیار برخه در این خصوص گفت: این افزایش تعرفه بر اساس آب و فاضلاب کشور و مصوبه هیئت‌مدیره و مجمع این شرکت اجرا و اعمال‌شده است درحالی‌که قیمت تعرفه‌ها در منطقه 1 شهر تبریز به‌عنوان یکی از شهرهای بزرگ و گران کشور یک‌پنجم قیمت شهر یاسوج است.

 

او می‌گوید: این افزایش بر اساس ظرفیت قراردادی، مصرف، تقاضای مشترکین همچون کارخانه اجراشده است، درحالی‌که شهروندان اذعان دارند آبفا برای جبران کسری‌هایش به جیب شهروندان مراجعه کرده و این وضعیت باعث نگرانی مردم است.

 

مدیرعامل آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به این سؤال که آیا با این افزایش تعرفه انشعاب‌های غیرمجاز بیشتر نخواهد شد، بیان کرد: باید ارزش و قدر آب را هم بدانیم و به این موضوع اشاره نکرده است چرا در شهر یاسوج حتی در زمستان هم کمبود آب وجود دارد و هدر رفت آب به معضلی برای آسفالت‌های این شهر تبدیل‌شده است.

 

قضاوت در این خصوص را بر عهده مردم خواهیم گذاشت و تنها در این رابطه از مسئولان ارشد کهگیلویه و بویراحمد همچنین دستگاه قضا و متولیان تعزیرات حکومتی تقاضای ورود و پیگیری این خواسته به‌حق مردم راداریم .

 

انتهای پیام/