کد خبر: 212506
نماینده ولی فقیه در سپاه فتح مطرح کرد:
امریکای رو به افول به دنبال مهار ۵ کشور در جهان است/حیات آمریکا در ناامنی دنیاست
حجت الاسلام و المسلمین حکمتی نیک شکل گیری تغییر جهان از تک قطبی به چند قطبی را مهم برشمرد و گفت: آمریکا رو به افول است و به همین علت بدنبال مهار ۵ کشور در ۵ گوشه جهان است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در سپاه فتح در جمع بسیجیان شهر یاسوج با اشاره به اینکه از خلاقیت های امام (ره) بوجود آوررن سازمان های خاص در کشور بود که باعث عینیت بخشی نقش مردم در حوزه های مختلف می شد گفت : حضور مردم در دفاع مقدس از ابتکارات امام بود و این یعنی عینیت بخشی نقش مردم در انقلاب.

 
حجت الاسلام و المسلمین حکمتی نیک گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مولود انقلاب است و رسالت آن پاسداری از انقلاب و دستاوردهای آن است و در هر عرصه ای که احساس نیاز به حضور داشته باشد نقش آفرینی می کند.
 
 
وی با بیان اینکه پاسبانی و صیانت از دستاوردهای انقلاب از رسالت های سپاه بوده، گفت: داشتن بصیرت ، زمان شناسی و داشتن شاخص ها و معیارهای خاص از ضرورت های یک پاسدار و بسیجی است.
 
 
حکمتی نیک ضرورت آشنایی با شاخص ها پاسداری و بسیجی را مهم برشمرد و ابراز داشت : گروه های نقش آفرین در بسیج باید تلاش کنند تا بسیجیان از نافرمانی ، غدم صلاحیت امنیتی و مکتبی مصون باشند.
 
 
وی ارتقاء سطح بصیرتی بسیجیان را ضروری برشمرد و اذعان داشت: دشمن هرروز با یک طرح و توطئه بدنبال فتنه در کشور است که داشتن بصیرت در مقابل این فتنه ضروری است.
 
 
نماینده ولی فقیه در سپاه فتح با اشاره به صحبت های حضرت امام خمینی (ره) در خصوص آمریکای مستکبر و این ادبیات از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی در این خصوص گفت: اختلاف آمریکا با ایران ماهوی بوده و ماهیت نظام سلطه باعث می شود این دشمنی عمیق باشد.
 
 
وی حیات آمریکا را در ناامنی دنیا ارزیابی کرد و گفت: نظام اسلامی همیشه مخالف استکبار، استعمار و ظلم و طرفدار حقوق بشر بوده و بر این نگاه ها تاکید دارد.
 
 
حکمتی نیک از دیگر اختلاف های آمریکا و ایران را راهبردی عنوان کرد و گفت : دشمنی استکبار با ایران و حمایت از اسرائیل یک خط قرمز در این کشور بوده و با تاکتیک های مختلف در احزاب مختلف دشمنی هایش را با ایران و حمایت هایش را از اسرائیل ادامه می دهند.
 
 
او چهارمین دلیل اختلاف آمریکا با ایران را قائم نبودن به موضوع خاصی عنوان کرد و گفت : آمریکا به هر بهانه و موضوعی با ایران دشمنی می کند و این اختلاف عمیقانه است.
 
 
نماینده ولی فقیه در سپاه فتح با بیان اینکه جهاد تبیین برای روشنگری بیشتر ضروری است اظهار کرد: اولین راهبرد دشمنی امریکا در ۲۸ مرداد شکل گرفت تا نظام اسلامی شکل نگیرد و این موضوع تحقق نیافت تا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با طراحی و فتنه های جدید و تغییر راهبردها برای براندازی تلاش کردند.
 
 
حجت الاسلام حکمتی نیک افزود: از سال ۵۷ آمریکا با راهبرد براندازی دشمنی هایش را با جمهوری اسلامی ادامه داد و در این مسیر از ترور، تحریم ، فتنه های مختلف، انقلاب های مخملین، جنگ تحمیلی دست برنداشت.
 
 
وی اذعان داشت: در اغتشاشات اخیر که توطئه آمریکا و سایر دشمنان انقلاب اسلامی است و برای براندازی با مدلی جدید است که مهار جمهوری اسلامی ایران در جهان است.
 
 
حکمتی نیک با بیان اینکه آمریکا بدنبال مهار ایران، روسیه ، چین و کره شمالی در جهان است گفت: آمریکا تلاش می کنند ۵ قدرت مهم ایران یعنی قدرت ملی، قدرت علمی، قدرت دفاعی و نظامی، قدرت نفوذ معنوی ایران در منطقه و جهان و قدرت انرژی را مهار کند تا کشور زیر سلطه و براندازی شکل بگیرد.
 
 
وی  شکل گیری تغییر جهان از تک قطبی به چند قطبی را مهم برشمرد و گفت: آمریکا رو به افول است و به همین علت بدنبال مهار ۵ کشور در ۵ گوشه جهان است.
 
 
نماینده ولی فقیه در سپاه فتح گفت: آمریکا آن کشور قدرتمند نبوده و در آن سو ایران آن کشور ضعیف و مستعمره قبل از انقلاب نیست و به همان اندازه که استکبار رو به افول است قدرت ایران بیشتر می شود.
 
 
انتهای پیام/