کد خبر: 209974
گزارش ویژه:
بوی نامطبوع کشتارگاه لنده امان مردم را بریده است/ رئیس شورای شهر لنده ار تدابیرلازم برای ارتقای مسائل بهداشتی کشتارگاه گفت
یکی از چالش های همیشگی شهروندان در روستای دم تنگ لنده بوی نامتبوع فاضلاب کشتارگاه شهرداری است که هم چنان چشم انتظار رفع آن هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، یکی از چالش های چندین ساله شهروندان روستای دم تنگ لنده بحث عدم رعایت مسائل بهداشتی و بوی تعفن فاضلاب ناشی از کشتار دام در منطقه بالا دستی کشتارگاه شهرداری لنده است.

 

چندین سال است که این معضل نه تنها در سطح شهرستان لنده بلکه در همه شهرستان ها به یک چالش اصلی تبدیل شده است که باتوجه به شیوع بیماری ها روند رسیدگی مسئولان را دو چندان خواهد کرد.

یکی دیگر از مهمترین معضلات این کشتارگاه بحث تجمع پرتعداد سگ های والگرد در اطراف این کشتارگاه است که به خودی خود نیز تهدیدی برای سلامت این کشتارگاه و حتی عابران است.

رئیس شورای سیاست گذاری سلامت دانشگاه علوم پزشکی استان در جلسه شورای سلامت شهرستان لنده گفت: برخی مشکلات حوزه شهرستان از توان شهرستان خارج است که بحث کشتار های غیرمجاز دام در سطح شهرستان های استان، فروش مرغ زنده و کشتار غیرمجاز آن باتوجه به شیوع بیماری تب کریمه کنگو و سایر بیماری ها نیازمند یک عزم استانی است.

وی تاکید کرد:انتظار داریم مصوبات شورای سلامت ضمانت اجرایی داشته باشند چرا که مربوط به حوزه سلامت آحاد مردم است.

هدایت نیا گفت: انتظار داریم مصوبات در کمیته فنی شبکه بهداشت تعین تکلیف شوند و خروجی این کمیته در شورای سلامت مطرح شود.

رئیس شورای سیاست گذاری سلامت دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: انتظار ما از مجموعه دستگاه قضایی و نیروی نظامی و انتظامی بحث حمایت از بحث سلامت مردم است.

 

امروز نیز رئیس شورای اسلامی شهرستان لنده نیز در بازدید از کشتارگاه شهرداری لنده گفت: از این وضعیت ما هم رضایت نداریم و باید فکر اساسی برای کشتارگاه کرد و طی هفته آینده جلسه ای را باحضور اعضای شورا،شهردار و قصابان برگزار می‌کنیم.

 

کورش محمدی گفت: برای کشتارگاه هم قطعا نیاز به دیوارکشی دارد و چاه سبتیک بزرگتری است هرچند که دو تا چاه وجود دارد.

وی در ادامه تاکیدکرد: امیدواریم بتوانیم در زمینه کاهش دغدغه های شهروندان نسبت به  کشتارگاه به زودی شاهد ساماندهی این مهم توسط شهرداری وشورای شهر باشیم.

انتهای پیام