کد خبر: 207986
جزئیات افتتاحیه طرح ملی حامیم در یاسوج؛
محکومیت شدید بیانیه اخیر یکی از سران فتنه/توصیه های مهم نماینده رهبر انقلاب به دانشجویان استان+تصاویر
مراسم افتتاحیه طرح ملی حامیم با محکومیت بیانیه اخیر یکی از سران فتنه و توصیه های مهم نماینده رهبر انقلاب به دانشجویان در دانشگاه یاسوج برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز مراسم افتتاحیه طرح ملی حامیم باحضور نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد، دانشجویان استان و مسئولین استانی و دانشگاهی در سالن شهید چمران دانشگاه یاسوج برگزار شد.

---

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان گفت: حادثه عاشورا درس عبرتی برای ما محسوب می شود یکی از دلایل این حادثه نبود نیروهای با بصیرت سیاسی و دینی بود و اگر این نیروها بودند، این حادثه رخ نمی داد و اگر اهل کوفه بصیرت سیاسی و دینی داشتند و امام و دشمن را به درستی می شناختند صحنه را ترک نمی کردند و حضرت مسلم بن عقیل سفیر امام حسین علیه السلام به شهادت نمی رسید.
 
آیت الله حسینی با بیان اینکه بعثت پیامبر با تلاش های او شکل گرفت اما برای تثبیت آن حکومت باید، زمام امور به اهل آن سپرده می شد، گفت: در زمان رحلت پیامبر، بعد از اراده الهی برای جانشین پیامبر و معرفی امام علی(ع)، این موضوع محقق نشد زیرا یکی از دلایل آن کمبود نیروی با بصیرت بود. 
 
وی گفت: انقلاب اسلامی یک حادثه بزرگ تاریخی است و دستاوردهای مختلفی تا امروز داشته است و شکست های سنگینی به دشمن تحمل کرده است بنابراین برای حفظ این انقلاب باید نیروهای مختلفی باشد که این طرح از جمله برنامه هایی است که می تواند کمک کننده برای تربیت  افراد در تراز انقلاب باشد. 
 
آیت الله حسینی با تشکر از دانشجویان برای انجام این طرح، گفت: با انجام این طرح و گام برداشتن در راستای آن می توانید از نیروهای انقلاب اسلامی برای صیانت از آن گام بردارید.
 
وی افزود: خاصیت دولت های استعماری عقب نگه داشتن دولت های مستقل در برابر آرمان ها و ارزش ها و همچنین رشد و پیشرفت است در حالی که انقلاب اسلامی به دانشجو و دانشگاهیان هویت داد و آنها را در عرصه های مختلف نقش افرینی قرار داد در این شرایط دشمنان برای دانشجویان طرح و برنامه دارند و بیکار نخواهند بود. 
 
آیت الله حسینی نبود نیروهای کارآمد و با بصیرت را سبب تضعیف جبهه حق دانست و گفت: هر قشری از دانشجویان در رشته های مختلف باید با بصیرت علمی باشند.

وی با بیان اینکه در نبود بصیرت سیاسی هر پیشرفتی می تواند در جهت اهداف غیر انسانی به کار گرفته شود، گفت: پیش از انقلاب عزت و پیشرفتی نبود و حتی در منطقه ما جاده خاکی، آب و برق، گاز نبود این شرایط ضعیف در حالی بود که این منطقه جزء این کشور بود  اما امروز پیشرفت های مختلف در زیرساخت  ها، ارتباطات و اطلاعات، تکنولوژی مشاهده می شود و قابل مقایسه نیست هر چند با کمال تعجب عده ای با تحریف، دوران پهلوی را بزک می کنند. 
 
 
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه نیروهای کارآمد باید سکان اموراجرایی را بر عهده بگیرند، گفت: در مقاطعی که نیروهای غرب گرا مسئولیتی گرفتند پیشرفتی در کشور حاصل نشد بنابراین شما دانشجویان باید امروز با بصیرت و شناخت و آگاهی رشد و پیشرفت داشته باشید و زمام امور را در آینده برعهده بگیرید.
 رئیس دانشگاه یاسوج در این جلسه با بیان اینکه دانشجویان و دانشگاهیان باید آمادگی پاسخگویی به شبهات را داشته باشند، گفت: رزمندگانی که در سوریه و سومار از امنیت دفاع کردند  توسط فردی  با سابقه نامناسب که با دستگاه های جاسوسی و فراماسونری ارتباط دارد مورد تهاجم قرار داده شد و شما دانشجویان باید با آگاهی این شبهات را برطرف کنید.
 
کرمی با بیان اینکه عناصر فتنه نظام اسلامی را در سال ۸۸ به مرز نابودی کشاندند، گفت: شما دانشجویان به عنوان افسران جنگ نرم این شبهات و هجمه ها را باید پاسخ دهید.
 
حجت الاسلام قلندری در ادامه  با بیان اینکه سخت ترین کارها دفاع از نظام است، گفت: برخی آقایان دوران پهلوی را بزک می کنند در حالی که منبع معتبری ندارند و کسی اعتراض نمی کند اما وقتی کسی از نظام دفاع می کند تریبون افراد مختلف بر علیه او موضع می گیرند. 
 
وی به اظهارات یکی از سران فتنه و اهانت او به مدافعان حرم اشاره داشت و گفت: هر کسی از طیف اصلاح طلبان علیه مواضع این عنصر اصلی فتنه اعتراض کرد و او را محکوم کرد در صف مردم و نظام است در غیر اینصورت اظهارات امثال آنها  دیگر حنایی ندارد.
 
در ادامه همچنین رئیس حوزه ریاست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور با بیان اینکه موضوع هویت برای دشمنان و بدخواهان مهم است، گفت: اگر تمدنی قرار است شکل بگیرد هویت سازی بر مبانی انسان است ، در این راستا دانشگاه ها به عنوان مراکز تعلیم و تربیت یک تمدن را می سازد بنابراین دشمنان برای دانشگاه ها برنامه دارند و مورد طمع است. 
 
حجت الاسلام امین دادگر با بیان اینکه وقتی نگاه تمدنی در دانشگاه پیاده می شود و قرار است آینده کشور و تاریخ را به درستی شکل دهند و در ساحت های مختلف علمی، عبادی و اخلاقی باید نقش آفرینی کند، دشمن برنامه دارد ، گفت: باید برای نقش آفرینی دانشگاه ها در ساحت های مختلف برنامه داشت.
 
این مسئول تربیت انسان را از جمله افق های پیشرو اعلام کرد و گفت: یکی از برنامه های بیگانه ها تدوین سندهای آموزشی متناسب با سلیقه و اهداف خودشان است، در این راستا طراحی سند ۲۰۵۰  برای اجلاس ریاست جمهوری سازمان ملل  با تکیه بر ساحت های تمدنی را دنبال می کنند. 
 
وی افزود: در دنیای امروز  بیگانه ها سند ها و محتواهای آموزشی خود را در دنیا با مدیریت خودشان اعلام می  کنند. 
 
حجت الاسلام دادگر با بیان اینکه دشمن با شکل گیری دولت جدید درصدد تخریب، توطئه و بحرانی جلوه دادن کشور با ایجاد شرایط گوناگون هستند، تاکید کرد: در شرایط شبهه افکنی دشمنان در موضوعات مختلف،  رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید بر جهاد تبیین دارند و شما دانشجویان در خط مقدم این جهاد هستید. 
 
رئیس حوزه ریاست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور با بیان اینکه دشمنان درصدد کم رنگ کردن پیشرفت ها و موفقیت ها است و با جنگ های ادارکی درصدد ایجاد تصویرهای بحرانی هستند، تاکید کرد: امروز در دانشگاه ها جمعی از دانشجویان با انگیزه و با آمادگی خوب از طریق نقش آفرینی درصدد خنثی سازی این حجمه ها باشند.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---