کد خبر: 207551
آیا جرثقیل ساختمانی جنب امامزاده عبدالله یاسوج اصول ایمنی را رعایت کرده است؟
پروژه ساختمانی در بیمارستان شهدای گمنام شهر یاسوج در حال انجام است که نکته قابل توجه در این پروژه استفاده از جرثقیل برجی و لزوم توجه به مسائل ایمنی است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس تاور کرین نام دیگر جرثقیل برجی (جرثقیل ساختمانی) یکی از ماشین آلات ساختمانی است که توانایی بالا بردن و جابجایی اجسام سنگین را دارد .در استفاده از جرثقیل ساختمانی یا برجی باید انکات ایمنی در هنگام کار در پروژه های ساختمانی مورد توجه ویژه قرار گیرد.

 

این وسایل عظیم الجثه حتماٌ باید توسط اشخاص متخصص و مجرب نصب و جمع آوری شوند. همچنین بازدید و بررسی جرثقیل های برجی نیز باید توسط اشخاص دارای صلاحیت انجام پذیرد. باید در نظر داشته باشید جرثقیل های برجی برای چرخش به فضای کافی احتیاج دارند.

 

همان گونه که در تصاویر قابل مشاهده است جنب امامزاده عبدالله (ع) یاسوج پروژه ساختمانی در حیاط کلینیک شهدای گمنام شهر یاسوج در حال انجام است نکته قابل تامل در این پروژه استفاده از جرثقیل برجی است.
 

 

 با توجه به اینکه میزان همجواری این پروژه با امامزاده بسیار کم است قابل تامل است که ایا مسئولین ایمنی و آتش نشانی نکات زیر در بحث نصب و راه اندازی این جرثقیل را در نظر گرفته اند.

 

آیا مسئولین ایمنی و آتش نشانی مرکز استان در هنگام نصب این چرثقیل به نکاتی همچون محدوده کاری و عملیاتی چرثقیل، ارتفاع و بلندی ساختمان ها، وزن بارهای حساس و بحرانی، پایه های جرثقیل برجی و دقت در روش نصب، شرایط زمینی که تاورکرین روی آن قرار گرفته است، استاندارد کاری تاورکرین بر طبق دستورالعمل سازنده توجه داشته اند و اگر این اصول مهم در این چرثقیل رعایت نشده باشد می تواند در صورت بروز حادثه خسارات جبران ناپذیری را به مناطق اطراف خود وارد سازد.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است؛
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 انتهای پیام/