کد خبر: 207502
مدیر کل هواشناسی استان مطرح کرد:
هشدار سطح زرد هواشناسی در کهگیلویه و بویراحمد/ آخرین وضعیت جوی استان در روز های آینده
کاکاوند مدیر کل هواشناسی به تشریح آخرین وضعیت جوی استان در هفته جاری پرداخت و افزود: فعالیت سامانه بارشی از ساعات بعد از ظهر روز شنبه در استان خبر داد.

رضا کاکاوند در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس با اعلام وضعیت سطح زرد در استان در خصوص آخرین وضعیت جوی استان در هفته جاری گفت: رشد ابر های همرفتی به ویژه در ساعات بعد از ظهر  و فعالیت سامانه بارشی از بعد از ظهر روز شنبه تا دوشنبه هفته جاری از را در استان شاهد خواهیم بود.وی افزود: نوع مخاطره رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقتی در نواحی مستعد گرد و خاک همچنین در نقاط مستعد تگرگ خبر داد.

 

مدیرکل هواشناسی استان بیان داشت: یاسوج، باشت( امامزاده جعفر) ، بویراحمد، چرام، دهدشت، گچساران، سی سخت، لنده،  بهمئی و مارگون مناطق در استان هستند که اثر این سامانه در انها وجود خواهد داشت.

 

کاکاوند اثر مخاطره را احتمال برخورد صاعقه،آب گرفتی معابر عمومی، جاری شدن روان آب ، احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب  رودخانه ها ی فصلی ، احتمال آسیب به محصولات کشاورزی و احتمال تاخیر در پرواژ ها عنوان کرد.

 

وی به هم استانی ها توصیه کرد: از پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده  و ساختمان های نیمه کاره خودداری کنند همچنین از اتراق در بستر رودخانه ها نیز پرهیز کنند.

 

 از دیگر توصیه های مدیرکل هواشناسی استان به هم استانی ها می توان به احتیاط در صعود به ارتفاعات ، احتیاط در عوبر از حاشیه مسیل ها و عدم سم ومحلول پاشی در مزارع و باغات اشاره کرد.

 

مدیرکل هواشناسی استان ادامه داد:با تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی، طی امروز آسمان استان صاف در بعد از ظهر  و اوایل شب نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد ، گرد و غبار و در برخی مناطق به خصوص ارتفاعات استان با احتمال رگبار های خفیف پیش بینی می شود.

 

وی خاطر نشان کرد: از روز شنبه تا اواسط هفته آینده با افزایش ابر های همرفتی ناپایداری هایی به صورت رگبار و رعدو برق همراه با با وزش باد نسبتا شدید مورد انتظار است.

 

کاکاوند در پایان وضعیت کل هوا در مناطق سردسیری و گرمسیری استان را نیمه ابری، در برخی نقاط رگبار و رعد و برق، گاهی تندباد لحظه ای و گرد غبار در روز های شنبه و یک شنبه عنوان کرد.

 

انتهای پیام/