کد خبر: 206542
گزارش ویژه؛
رویا های نیمه تمام قهرمان کهگیلویه و بویراحمدی با وجود داشتن 15 مدال طلا/طلاهایی که به نام استان دیگری ضرب می خورد+تصاویر و فیلم
امید رضایی قهرمان مچ اندازی کشور با وجود داشتن چندین مدال خوشرنگ کشوری ،از رویاهایی می گوید که به دلیل عدم توجه به این رشته رنگ باخته اند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،ورزش قهرمانی و رویاهای بزرگ ورزشکاران یک مقوله مهم و جذاب برای جوانان امروزی است ، مقوله ای که امروزه برای جوانان جویای نام کم نیستند، بَس ورزشکارانی در دامن دنای سربلند رشد یافته اند و در مسابقات جهانی خوش درخشیده اند که به جز خوشحالی دل مردم و مردمان این دیار چیز دیگری نخواسته اند.


ورزش امروز به عنوان یک مقوله مهم و یک دیپلماسی دوستانه ، حرف های زیادی در جوامع جهانی برای گفتن دارد و عنوان های قهرمانی در رشته های مهم ورزشی امروز می تواند یک پتانسیل و نشانگر ظرفیت های نهفته ای باشد تا بتوانیم جوان های مستعد را شناسایی و با سرمایه گذاری بر روی آنها پله های رشد و ترقی دیگر ورزشگاران فراهم شود.

استان کهگیلویه وبویراحمد امروز مهد ورزشکاران بزرگی بوده که هر روز نام و نشان آنها با حضور در رده های مهم ورزشی از فوتبال گرفته تا ورزش های دیگری همچون پرتاب نیزه با قهرمانی چون پیروج؛ پرتاب وزنه همانند سامان پاکباز و قهرمان مچ اندازی کشور با نام امید رضایی بیشتر از گذشته شناخته شده است.


اما باید دانست در گرداگرد این روزگار و در این سرزمین پر از ظرفیت هنوز هم استعدادهای نهفته ای هستند که با بدست آوردن مقام های متعدد در رده ورزشی خود همچنان گمنام هستند و حتی مسئولی نام آنها را نشنیده است.

 

رویا های نیمه تمام قهرمان 24ساله دنا نشین

آری،امید رضایی جوان 24ساله دنا نشین و اهل شهر یاسوج که قریب 8سال است در مسابقات مچ اندازی قدرتی کشوری به جز مدال خوشرنگ طلا، مدال دیگری را برای این استان به ارمغان نیاورده و امروز به عنوان یکی از ورزشگاران بنام و معروف این رشته پر قدرت ورزشی حرف های زیادی برای گفتن دارد.

باید بدانیم گلایه و درد دل های این قهرمان کشور یکی و دوتا نیست، از نبود اسپانسر و توجه نکردن مسئولان ذیربط به این مقوله ورزشی گرفته تا حضور در مسابقات رده های کشوری به نام استانی دیگر از گلایه هایی بوده  که امروز رضایی قهرمان مچ اندازی کشور به آنها اشاره کرده است.
 

وقتی قهرمان ملی سرزمین زاگرس همچنان گمنام است

امید رضایی قهرمان مچ اندازی کشور در گفتگو با خبرنگار ما از بدو ورود خود به این رشته قدرتی و طاقت فرسا اشاره کرده  و گفته است، از سن 16 سالگی با توجه به علاقه ای که به این ورزش داشته ،شروع به فعالیت کردم که با توجه به قدرت بدنی در اولین مسابقه کشوری در رده سنی جوانان توانستم مدال طلای این رشته را کسب کنم .


وی به مسابقات این رشته ورزشی در رده کشوری اشاره کرد و افزود، این مسابقات هر شش ماه یکبار به میزبانی یک استان برگزار می شود و قهرمان این رشته ورزشی در رده های مختلف وزنی میتوانند به مسابقات کشوری اعزام شوند و در حال حاضر با وجود داشتن 15 مدال طلای کشوری  در این رشته ورزشی قدرتی به دلیل نداشتن بودجه مالی و نبود اسپانسر نتوانسته ام به مسابقات جهانی اعزام شوم.

 

 

رضایی در ادامه به نبود اسپانسر و بهاء ندادن به این ورزش مهم قدرتی در استان اشاره کرد و گفت: متأسفانه در سال های اخیر حتی یک مسئول شهرستانی جویای احوال این رشته نشده است و این رشته مهم با داشتن این همه علاقمند همچنان گمنام است.

 

مدال های خوشرنگ فرزند دنا برای استانی دیگر

وی در ادامه به حضور به عنوان ورزشکار یک استان دیگر برای حضور در مسابقات کشوری اشاره کرد و گفت: در سال های گذشته بخاطر نبود اسپانسر در این زمینه به عنوان ورزرشکار استان اصفهان در مسابقات کشوری شرکت می کردم و مدال های متعدد طلا بدست آوردم که این موضوع برای خودم ناخوشایند بود که چرا مدال هایم نباید به نام مردم استانم باشد.


این قهرمان کشوری در ادامه به حضور نیافتن در عرصه های جهانی اشاره کرد و ابراز داشت: حضور در مسابقات کشوری مستلزم داشتن اسپانسر و هزینه از سوی مسئولان ذیربط بوده، اما متأسفانه به دلیل حمایت نکردن مسئولان امر در استان،امروز در زمینه خرید مکمل های ورزشی نیز در مضیقه قرار داریم.

حال باید به این نتیجه رسید که در سالهای گذشته ورزشکاران این استان به دلیل مدیریت ناصحیح بر ورزش از سوی مسئولان امر صدمات زیادی را متحمل شدند و می طلبد مسئولان دولت انقلابی سیزدهم با فراغ بال ببیشتری این ورزشکاران  و این قهرمان عرصه ملی را ببیند.

مسئولان انقلابی به داد ورزشکاران این استان برسند

امروز می طلبد با ایجاد بسترها و زیرساخت های ورزشی و جذب اسپانسرها در زمینه های مختلف از این ورزشکاران جوان که به دنبال درخشیدن در عرصه های بین المللی و جهانی برای به اهتزاز درآوردن پرچم مقدس و سه رنگ کشور عزیزمان ایران هستند همت بیشتری گذاشت وآنها را حمایت دو چندان کرد.به امید آن روز.

 

انتهای پیام