کد خبر: 200774
در دیدار صمیمی اعضای کانون بسیج هنرمندان با امام جمعه لنده مطرح شد:
شهید آوینی الگوی بی بدیل هنرمندان است/قدردان شما هنرمندان انقلابی هستیم+تصاویر
در سالروز شهادت سید اهل قلم شهید آوینی و سالروز تأسیس سازمان بسیج هنرمندان و آغاز هفته هنر انقلاب اسلامی جمعی از نخبگان فرهنگی هنری کانون بسیج هنرمندان لنده با امام جعمه لنده دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، همزمان با سالروز شهادت سید اهل قلم شهید آوینی و سالروز تأسیس سازمان بسیج هنرمندان و آغاز هفته هنر انقلاب اسلامی جمعی از نخبگان فرهنگی هنری کانون بسیج هنرمندان شهرستان لنده  با امام جعمه لنده دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدای این دیدار احمدعلی کریمی زاده مسئول کانون بسیج هنرمندان شهرستان لنده با اشاره به فرمایشات مؤکد مقام معظم رهبری مدظله العالی  مبنی بر بسیج تمام امکانات در مفوله فرهنگ و هنر و حضور پر شور در جبهه فرهنگی و تهاجم فرهنگی بیگانگان است گفت: متٱسفانه علیرغم این همه مهم بودن موضوع در شهرستان لنده، نه تنها فرهنگسرا وجود ندارد بلکه اداره ارشاد اسلامی اش نه تنها مستقل نیست بلکه مکانی که در آن استقرار دارد هم استیجاری است و بسیج هنرمندانش نیز در اتاقی کوچک ۳*۴ اداره می شود.

مسول کانون بسیج هنرمندان لنده گفت: هنرمندان باید در منازل شخصی یا صحرا و پارک و...  تمرین کارها و تبادل فرهنگی و ایجاد تفکر و ایده پردازی کنند و این زیبنده هنر نیست.

وی افزود: اعتبارات ناچیز و عدم وجود تفکر نوین در مقوله فرهنگ و هنر و  بها ندادند به هنر و هنرمندان و بد سلیقگی مدیران فرهنگی و هنری و همچنین نبود امکانات،برخلاف گذشته آموزش و پرورش در ساخت استعدادها وتفکرات فرهنگی و هنری،کمترین نقش را دارد و سالهاست که جشنواره هایش بی رونق شده است.

کریمی زاده گفت: همه این عوامل  روز به روز عشق و علاقه فرهنگ و هنر در نزد مردم این خطه که مهد فرهنگ و هنر بوده  را به قهقهرا می برد،  و حتی هنر ملی و دینی تعزیه لنده که معرف عام و خاص در استان و گاها کشور است نیز  کم فروغ جلوه می کند.

وی افزود: بیم آن می رود که اگر زودتر اقدامات پیشگیرانه صورت نگیرد روزی که افتتاح فرهنگسرا و ساخت مکان ارشاد اسلامی و بسیج هنرمندان صورت میگیرد هنرمندی نباشد که رغبت کار داشته باشد، وی از امام جمعه خواست که با رایزنی با مدیران نگذارد آتش تنور هنر شهرستان لنده خاموش شود که روشن کردنش سالیان دراز به طول می انجامد.

در ادامه نیز حجت الاسلام محمودی اصل امام جمعه لنده  ضمن گرامیداشت مقام شامخ شهدا بخصوص شهید هنرمند، شهید آوینی و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه مسلمانان و هنرمندان انقلابی و تبریک سالروز تاسیس بسیج هنرمندان از دغدغه مندی هنرمندان و فعالیتهایشان در بدترین شرایط موجود فرهنگی و مشارکت شان در فرهنگ سازی تقدیر و تشکر کرد .

وی  افزود: متأسفانه درد هایی که عنوان شد وجود دارد و اهتمام به آن عزمی راسخ را می طلبد و با استعدادهایی که در این شهرستان وجود دارد می توان هنرمندان ارزشی و انقلابی بسیاری را پرورش و تحویل جامعه داد و و جود مکانهای اداری و فرهنگسرا را حق مسلم مردم این دیار است.

 امام جمعه شهرستان لنده گفت: شما هنرمندان انقلابی که تا کنون جهادی پای کار بودید ان شاءالله در ادامه مسیر نیز همراهی کنید یقین بدانید که مدیران دلسوز این نظام به فکر شما هستند و آینده ای بهتر را برای شما هنرمندان متصور هستم، و حتما درد دلها و کمبودها را به مسئولین مربوطه انتقال خواهم داد و  تمهیدات لازم اندیشیده خواهد شد.

تصاویرتکمیلی در زیرآمده است:

---
---
---
---
---
---
---
---
---