کد خبر: 199807
در گفتگو با مدیرکل کمیته امداد استان مطرح شد
مهمترین برنامه های کمیته امداد برای حمایت از محرومان کهگیلویه وبویراحمدی/مبشری: در سال 1401 مسکن های مددجویی تکمیل می شود
مدیر کل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: حدود یک هزار واحد مسکن مددجویی شروع شده که بخشی ازآنها تکمیل و بخشی دیگردر سال 1401 دنبال می شود.

قباد مبشری در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص مهمترین برنامه ها و تدابیر برای خدمات رسانی به محرومان کهگیلویه و بویراحمدی تحت پوشش کمیته امداد در سال 1401 گفت: کمیته امداد یکی از نهاد های حمایتی است که افراد نیازمند زیادی را پوشش می دهد و شامل افراد سالمند، زنان خود سرپرست یا بد سرپرست، ایتام، افراد از کار افتاده و همچنین کسانی است که در سنین میانسالی یا جوانی دچار مشکلات اقتصادی هستند که حدود 47 هزار خانواده به شکل مختلف تحت حمایت کمیته امداد هستند.

 

مدیر کل کمیته امداد استان با بیان اینکه حدود 10 هزار فرزند ایتام، 16 هزار دانش آموز و دانشجو تحت حمایت هستند، گفت: برنامه های امداد در بعد حمایتی شامل کمک های درمان، قرض الحسنه نیازمندان، مستمری ماهیانه، جهیزیه، لوازم ضروری منزل بوده و انجام می شود.

 

وی با بیان اینکه در ابعاد فرهنگی دانش آموزان و دانشجویان  و طلاب را در قالب کمک ها و شهریه ها مورد حمایت قرار می گیرند، گفت: برنامه کمک هزینه برای دانش آموزان کنکوری به منظور کلاس های تقویتی و خوابگاه های دانش آموزی را در برنامه داریم.

 

مبشری به موضوع توانمندسازی فرهنگی در حوزه دانش آموزان و دانشجویان و همچنین توانمندسازی برای خودکفایی خانواده ها بعد از شناسایی و در اختیار قرار دادن تجهیزات برای آنها اشاره کرد، و گفت: موضوع راهبران شغلی از دیگر برنامه ها بوده که فرد راهبر از طریق حمایت ها شغل ایجاد کرده و  همچنین حمایت از کارفرمایان  به صورت کارگاهی  برای راه اندازی کارگاه ها که  مشوق های خوبی از طرف کمیته امداد داده می شود.

 

این مسئول با بیان اینکه  در روستاها حدود یک هزار  مسکن مددجویی شروع شد که بخشی ازآنها تکمیل و بخشی دیگر برای سال 1401 دنبال می شود، گفت: در موضوضاعتی مانند سیل، زلزله در کنار مددجویان هستیم نمونه این موضوعات در زلزله سی سخت بود که اغلب منازلی که شروع شده طبق معیارهای کمیته امداد تحویل داده شده است.

 

مبشری به موضوع اکرام و ایتام  و توجه آن در سال 1401 اشاره کرد و گفت: همه فرزندان یتیم تحت حمایت حامیان هستند و تلاش می شود تعداد بیشتری مورد حمایت قرار گیرند.

 

انتهای پیام/