کد خبر: 199684
امداد کمیته امام خمینی (ره) به مددجویان کهگیلویه و بویراحمدی در سالی که گذشت
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد با تشریح خدمات این نهاد به مددجویان استان گفت: در سال گذشته بالغ بر6260 فرصت شغلی برای ممدجویان ایجاد شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس قباد مبشری در گفتگو با خبرنگار ما ابراز داشت: امروزه تأمین مسکن ازجمله پیچیدهترین ‌و مشکل‌ترین مسائل تمامی جوامع به خصوص نیازمندان است و طبقات محروم و کم‌درآمد بیشتر با مشکل مسکن مواجه هستند.


وی افزود: تأمین مسکن مددجویان یکی از مهمترین دغدغه های کمیته امداد است که این نهاد در کنار سایر خدمات خود به منظور تأمین حداقل مایحتاج و نیازهای ضروری نیازمندان موردحمایت، در امر تأمین مسکن آن‌ها فعالیت و خدمات قابل‌توجهی داشته است.


مبشری با اشاره به اینکه ارائه خدمات عمرانی در قالب خرید، ساخت، بهسازی و مقاوم‌سازی و تعمیرات مسکن مددجویی یکی از برنامه‌های در دستور کار این نهاد است، گفت: در یازده ‌ماهه سال جاری ۷۰ میلیارد و ۶۷۸ میلیون تومان در خصوص ارائه خدمات عمرانی به مددجویان این نهاد هزینه شده است.


وی بابیان اینکه درمجموع ۱۶۱۰ مورد عملیات عمرانی در سال جاری برای مددجویان استان انجام‌شده است، افزود: در این خصوص با کمک نهادهای مختلف، سپاه پاسداران ، بنیاد مسکن و خیران و نیکوکاران،  ۷۷۹ مورد احداث و خرید مسکن مددجویی و ۸۳۱ مورد تعمیرات، انشعابات لوله کشی گاز و احداث سرویس بهداشتی و حمام ازجمله اقدامات حوزه مسکن کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد است.


مبشری تأکید کرد: به منظور تأمین سرپناهی امن و مقاوم برای مددجویان، نیازمند یاری خیران و نیکوکاران هستیم و انتظار داریم کسانی که می توانند ما را در امر ساخت و خرید مسکن برای مددجویان تحت حمایت یاری کنند.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از مهمترین حوزه های کمیته امداد، حوزه حمایت و سلامت خانواده است، تصریح کرد: تعداد خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد ۴۷ هزار و ۱۲۶خانوار  است که از این تعداد ۱۷ هزار و ۱۰۵ خانوار زن سرپرست و ۲۴هزارو ۸۳۲ خانوار سالمند از حمایت این نهاد برخوردارند.

 

مبشری با بیان اینکه یکی از اقدامات کمیته امداد در حوزه حمایت کمک به رفع سوءتغذیه کودکان است، افزود: در این رابطه ۲۰۰۰ زیر شش سال دچار سوءتغذیه ماهیانه تحت حمایت برنامه رفع سوءتغذیه قرارگرفته‌اند.  

 

مبشری از دیگر برنامه‌های حوزه حمایت کمیته امداد را کمک به ازدواج جوانان تحت حمایت برشمرد و افزود: در این خصوص تعداد زوج هایی که امسال جهیزیه دریافت کرده‌اند، ۵۴۹ نفر است.

 

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد تعداد خانوارهایی را که در سال جاری کمک‌های موردی اعم از درمان موردی هزینه راه و غیره دریافت کرده‌اند ۱۶ هزار و۵۳۱ مورد عنوان کرد و گفت: در زمینه لوازم ضروری زندگی نیز ۱۷۴۲۴ دستگاه وسیله گرمایشی و سرمایشی در سال جاری به خانوارهای مددجو اهداء شده است.

 

مبشری یکی از مهمترین برنامه های حوزه حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد را پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه عنوان و بیان کرد: در این خصوص در سال جاری پنج هزار و ۳۵۳ مورد تسهیلات کارگشایی با اعتبار ۳۳ میلیارد و ۲۲۳ میلیون تومان به مددجویان پرداخت شد.

 

وی تصریح کرد: در مجموع در سال جاری ۴۱۶ میلیارد تومان در حوزه حمایت و سلامت خانواده برای مددجویان نهاد هزینه شده است.

 

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در گفتگوی تفصیلی به خبرنگار ما گفت: اشتغال‌زایی و توانمندسازی مددجویان تحت حمایت یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها و سیاست‌های این نهاد است که در این خصوص، کمیته امداد همواره با ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان و ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی به آنان، جهت رساندن آن‌ها به خودکفایی و درنهایت خروج از گردونه حمایت تلاش می‌کند.

 

وی با اشاره به اینکه ۴۷ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد هستند که از این تعداد ۱۷ هزار خانواده زنان سرپرست خانوار هستند که ایجاد اشتغال و توانمندسازی آنان یکی از مهمترین دغدغه های این نهاد است.

 

مبشری بابیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۲۶۰ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد ایجادشده است، گفت: در این زمینه ۱۶۰میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی از محل اعتبارات داخلی و منابع بانکی برای اجرای طرح‌های خودکفایی به مددجویان پرداخت‌شده است.

 

مبشری به اجرای طرح راهبران شغلی برای مددجویان کمیته امداد در سال جاری به‌عنوان یکی از برنامه‌های این نهاد در زمینه اشتغال مددجویان اشاره و بیان کرد: طرح راهبری شغلی یکی از راهبردهای کارآفرینی جهت ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان است که در این خصوص ۲۰۵۶مورد راهبری شغلی از طرف آن‌ها برای مددجویان ایجادشده است.

 

وی ارتقاء عزت‌نفس و حفظ کرامت انسانی را از دیگر اهداف اشتغال‌زایی مددجویان کمیته امداد عنوان و اظهار کرد:ارائه مشاوره شغلی در زمینه کسب موقعیت‌های شغلی مناسب به مددجویان با حضور کارشناسان متخصص در این حوزه ، نظارت مستمر بر حسن اجرای طرح‌ها، ارائه آموزش‌های تکمیلی در هنگام اجرای طرح، بازاریابی و فروش تولیدات طرح‌های خودکفایی به قیمت مناسب، و معرفی زنان بی‌سرپرست روستایی برای دریافت وام خوداشتغالی از خدمات دیگر این نهاد در خصوص خودکفایی و اشتغال‌زایی است.

 

انتهای پیام