کد خبر: 194317
بویراحمد، کهگیلویه وچرام کرونایی تر از بقیه شهرستان های کهگیلویه وبویراحمد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: هم اکنون172 بیمار در بیمارستان های استان بستری می باشند که 71نفر مبتلای قطعی و 17 نفر از این بیماران در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس یزدانپناه گفت: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 81 هزار و 458نفر بهبود یافته گزارش شده است.

 

 

وی بیان کرد: از 484نمونه دریافت شده از آزمایشگاه های سلولی و مولکولی یاسوج و دهدشت شامل تست های PCR حدود 30درصد موارد مثبت بودند و بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه وچرام همچنین از 102 نمونه رپید تست 11درصد مثبت و بیشترین آمار در شهرستان های کهگیلویه و گچساران بودند.

 

 

یزدانپناه افزود:در 24 ساعت گذشته فوت بدلیل کرونا در استان وجود نداشته است.

 

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ببا بیان اینکه باتوجه به ظرفیت های استان برای پوشش حداکثری واکسیناسیون خاطر نشان کرد: از مردم شریف استان تقاضامندیم هر چه سریعتر جهت تکمیل واکسن خود به مراکز منتخب واکسیناسیون مراجعه نمایند تا بتوانیم به پوشش همگانی برسیم و شاهد کنترل بیماری در استان باشیم.


همچنین رعایت دستورالعمل های بهداشتی و عدم حضور در تجمعات لازم می باشد ولی اگر مجبور به حضور در تجمعی باشید باید استفاده از ماسک ، فاصله حداقل ١.٥ تا ٢ متر با فرد کناری ، حداقل زمان حضور و تهویه مناسب رعایت شود.وی افزود خوشبختانه استان در واکسیناسیون نظام آموزشی ( دانش آموزان، دانشجویان و معلمین) رتبه اول را دارد که لازم است از والدین ،دانش آموزان، دانشجویان ، معلمین و اساتید استان و همچنین از همکاران حوزه بهداشت دانشگاه کمال تشکر و قدردانی را داشته باشیم.

 

 

انتهای پیام/