کد خبر: 193187
مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان در گفتگو با صبح زاگرس:
بازگشایی اماکن گردشگری با مجوز ستاد کرونا امکان پذیر است
مجید صفایی گفت: برای بازگشایی اماکن گردشگری در شرایط بهبود شرایط کرونا ممجوز ستاد کرونا لازم است زیرا سلامت مردم اولویت است.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص آخرین وضعیت فعالیت اماکن گردشگری در شرایط کرونا گفت: کلیه مکان ها یعنی نمایشگاه ها، اماکن گردشگری، جشن ها در حوزه میراث فرهنگی و گردشری که زمینه ساز ایجاد تجمع باشد، تعطیل است.

 

وی با بیان اینکه بازگشایی اماکن گردشگری در صورت تغییر رنگ بندی ها منوط به مجوز ستاد کرونا است، گفت: بازگشایی اماکن گردشگری در صورتی که شرایط رنگ بندی کرونا بهبودپیدا کند و بر اساس دستورات ستاد کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی عمل خواهیم کرد زیرا سلامت و جان مردم در اولویت ها قرار دارد.

 

صفایی به آسیب های ناشی از کرونا در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی اشاره کرد و افزود: پیگیری خسارت های ناشی از کرونا در حوزه گردشگری هستیم هر چند فعالان این عرصه برای سلامت مردم با میراث فرهنگی و گردشگری همکاری دارند.

 

این مسئول با بیان اینکه  شهرستان دنا در وضعیت مناسب تر کرونا قرار دارد اما ازدیاد جمعیت در آن شهرستان سبب افزایش مسافر در سایر شهرستان ها می شود، گفت: اگر فعالیت های گردشگری در شهرستان دنا و حضور مسافر در این شهرستان وجود داشته باشد شاهد حضور مسافران در دیگر نقاط استان خواهیم بود بنابراین هیچ مسافر و گردشگری در استان در این شهرستان پذیرش نخواهیم داشت.

 

وی افزود: مبالغ ریالی خسارت به حوزه گردشگری در حال برآورد اولیه است و به محض بررسی خسارت ها اعلام خواهد شد.

 

انتهای پیام/