کد خبر: 193012
انتقاد امام جمعه کهگیلویه از کم بودن سرانه فضای ورزشی شهرستان/پروژه های عمرانی استان پیوست فرهنگی ندارد
حجت الاسلام وحدانی فر گفت: سرانه ورزش هر ایرانی یک متر مربع است در صورتی که در شهرستان کهگیلویه ۳۶ سانتی متر است! توقع داریم وزیر ورزش نگاه ویژه ای به ورزش شهرستان داشته باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس امام جمعه دهدشت در نماز عبادی سیاسی این هفته، با اشاره به بحث ورزش و جوانان گفت: متاسفانه در سال های اخیر به مقوله جوانان مطلقا توجه نشده است و خیلی از امکانات حداقلی در شهرستان کهگیلویه ایجاد نشد.

 

حجت‌الاسلام علی وحدانی فر افزود: اصولا سازمان تربیت بدنی با دو سازمان یکی شدند که خدمت بهتری به جوانان انجام شود، اما کدام خدمت؟

 

وی تصریح کرد: وزارت ورزش و جوانان در بحث مسکن، ازدواج، اشتغال و ... چه کاری انجام داده است؟

 

وحدانی فر ادامه داد: در بخش عمران و زیر ساختی در یک شهری با جمعیت بیش از ۷۰ هزار نفری دهدشت سه سالن ورزشی وجود دارد و سوال این است که آیا در شهرستان های بزرگ استان ما نیز به همین شکل است؟

 

وی با تاکید بر اینکه چرا عدالت ورزشی مراعات نمی شود، بیان داشت: در یک شهری که این همه ورزشکار وجود دارد دو چمن ورزشی داریم که یکی از انها به سختی قابل استفاده است.

 

امام جمعه دهدشت عنوان کرد: ایا حیف نیست که بگویند در شهر دهدشت، کلا یک چمن مصنوعی با این جمعیت وجود دارد ؟

 

وحدانی فر گفت: چگونه می شود در برخی شهرستان های همجوار ما بیش از ۳۰ چمن مصنوعی وجود دارد ولی در دهدشت، با جمعیت و وسعت چندین برابر فقط یک چمن مصنوعی باشد؟

 

وی افزود: چرا ورزش و جوانان توجه جدی به این مسائل نمی کند، دو چمن منصوعی آیا برای این شهر، کافی است؟ 

 

وحدانی فر تصریح کرد: استخر این شهر دوسال است که فاقد استفاده بوده ، به قبل از کرونا بر می گردد، آیا نمی شد از این فرصت دوساله کرونایی جهت بازسازی استفاده کرد؟ آیا این شهر نیاز به استخر ندارد؟

 

وی با اشاره به اینکه این شهر سالن ورزشی برای بانوان ندارد و چرا در بحث بانوان توجه نشده است، ادامه داد:  ورزش بانوان علی رغم ظرفیت های خوبی که داریم و نصف جمعیت را تشکیل می دهند، آیا نیاز به ورزش ندارند؟ چرا  توجهی صورت نگرفته است.

 

حجت الاسلام وحدانی فر گفت: سرانه ورزش  هر ایرانی یک متر مربع است در صورتی که در شهرستان کهگیلویه ۳۶ سانتی متر است! توقع داریم وزیر ورزش نگاه ویژه ای به ورزش شهرستان داشته باشد.

 

خطیب جمعه دهدشت افزود: در پروژه های عمرانی در استان ما هیچ پیوست فرهنگی وجود ندارد، اگر در قراردادها است هیچ عملیاتی نمی شود.

 

وحدانی فر تصریح کرد: برای چه باید، پیمانکاران مبالغ هنگفت و کلانی بگیرند، در تعهداتشان پیوست فرهنگی هم می آید ولی برای کارهای فرهنگی در منطقه کاری صورت نمی گیرد؟

 

وی عنوان کرد: مسئولان در سازمان بازرسی توجه کنند و تذکر دهند، این پولی که قرار داده شده برای پیوست فرهنگی کجا خرج می شود؟

 

امام جمعه دهدشت با بیان اینکه هفته وحدت فرصت تقویت نقاط اشتراک و کنار گذاشتن اختلافات است، گفت: از زمان آغاز تبلیغ اسلام دشمن دسیسه دارد تشیع انگلیسی را در شیعه و وهابیت را در سنی به وجود آوردند تا بین این دو اختلاف ایجاد کنند.

 

وی توهین به مقدسات دیگران را گرفتاری در دام دسیسه‌های دشمن خواند و افزود: کج اندیشان به جای تقویت نقاط مشترک و گسترش معنویت در جامعه، تفرقه ایجاد می‌کنند.

 

 وحدانی‌فر وضعیت اقتصادی جامعه را نامطلوب خواند و تصریح کرد: اولویت دولت باید توجه به اقتصاد مقاومتی باشد، برای تحقق این هدف راهکارهایی وجود دارد؛ اقتصاد را به مسائل سیاسی و برجام گره نزنند، به دشمن اعتماد نکنند، به ظرفیت داخلی اتکا کنند، بین قوا وحدت و انسجام باشد و گام‌ها بر اساس نقشه راه برداشته شود.

 

انتهای پیام/