کد خبر: 193010
امام جمعه گچساران مطرح کرد؛
هفته وحدت، فرصت تقویت همگرایی مسلمانان و مقابله با دشمنان
امام جمعه گچساران گفت:دشمنان همچون داعشی را تربیت می کنند که هر روز در بلاد اسلامی دست به شرارت و جنایت ها می زنند و اگر مسلمین متحد نباشند گرفتار چنین معضلاتی خواهند شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حجت الاسلام والمسلمین سید امین الله حجازی ،امام جمعه گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به مناسبت های این هفته گفت:این هفته بنام هفته وحدت نامگذاری شده است، مسلمین لازم است توجه و دقت کنند چرا که دشمنان در شرق و غرب عالم در حال فتنه انگیزی و ایجاد تفرقه در بین مسلمین هستند.

وی افزود:امام علی علیه السلام می فرمایند که مردم متحد ،با هم و اتحاد کامل داشته باشید که اگر اختلاف ایجاد شد طبیعتا گروه های کم، تحت سلطه شیطان قرار خواهند گرفت و شیطان امروز همان آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

حجت الاسلام حجازی تصریح کرد:دشمنان همچون داعشی را تربیت می کنند که هر روز در بلاد اسلامی دست به شرارت و جنایت ها می زنند، و اگر مسلمین متحد نباشند گرفتار چنین معضلاتی خواهند شد،اگر کسی ادعای اسلام دارد با لقلقه زبان هم نمی شود و باید ضمن تقویت همگرایی نیز تابع  محض دستورات ناب پیامبر(ص)باشیم.

امام جمعه گچساران گفت:یکشنبه 17ربیع الاول میلاد مبارک پیامبر اکرم (ص)و امام صادق علیه السلام است،در حقیقت پیامبر اکرم (ص)بخشنده بودند و بخشندگی و توجه ویژه به نیازمندان از خصوصیات بارز ایشان بودند.

خطیب جمعه گچساران درادامه اظهارکرد:خیلی سخت است که انسان شرمنده همسر و فرزندانش شود و در شرایطی باشد که نتواند مشکلات خانواده اش را حل کند، که باید دست یاری به سوی نیازمندان دراز کنیم چرا که روز اخلاق و مهرورزی و روز توجه به نیازمندان است.

وی افزود:مقام معظم رهبری فرمودند تلاش کنیم چرا که روز اخلاق و مهرورزی است و یکی از کارهای بزرگ رسول اکرم(ص) این بود که فضای جامعه را فضایی سرشار از مهر و محبت بسازند و مردم نسبت به هم مهر و محبت داشته باشند و کینه و عداوتی هم در کار نباشد.

حجت الاسلام حجازی تصریح کرد:رهبر معظم انقلاب فرمودند امروز تکلیف ما همین است که مهر، محبت، اخلاق و تلاش برای حل مشکلات مردم بویژه مستمندان و نیازمندان آبرومند را  در برنامه داشته باشیم.

امام جمعه گچساران گفت:هفته گذشته گرامیداشت نیروی انتظامی بود که تبریک عرض می کنم،حضرت آقا فرمودند که نیروی انتظامی یکی از ستون های استوار امنیت در کشور است و یعنی باید قدر امنیت را بدانیم چرا که اگر امنیت نباشد هیچکس در امان نخواهد بود.

خطیب جمعه گچساران درادامه اظهارکرد:بنابراین همه ما باید واقعا قدردان تلاش های نیروی انتظامی باشیم و رهبری هم فرمودند مسئولان و مدیران نیروی انتظامی باید تلاش کنند سطح خدمتگزاری و انجام وظیفه را ارتقاء دهند و با کارکرد خود قدر نیروی انتظامی را در چشم مردم نیز ارتقاء ببخشند چرا که اگر امنیت نباشد هیچکسی هم آرامش ندارد.

 

انتهای پیام/