کد خبر: 193009
استاندار با نمایندگان تامل داشته باشد اما گوش به فرمان آن ها نباشد
امام جمع سوق گفت: استاندار با نمایندگان تعامل داشته باشد ولی گوش به فرمان انها در بحث انتخاب مدیران نباشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس امام جمعه سوق در نماز جمعه این هفته با اشاره به نیاز شدید عربستان به مذاکره و ارتباط با ایران، گفت: بنا به دلایل داخلی منطقه ای و بین المللی ، ضرورت احیای مناسبات دو جانبه و رفع تنش های جاری لازم است . 

 

حجت الاسلام مهدی کیانی اصل افزود: عربستان سعودی بیشتر نیاز به مذاکره با ایران دارد ، البته احیای روابط ایران و عربستان در سطح منطقه و داخل دارای منافع و راهبردهای متعددی است. 

 

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به انتظارات از استاندار گفت:انتظارات ما و همه مردم از استاندار انقلابی این است که از جوانان  متعهد ، متخصص و با روحیه جهادی در منصب های دولتی استفاده کند. 

 

کیانی اصل افزود: دخالت سیاسیون و عدم توجه به شایسته سالاری در بحث مدیریت کلان استان و شهرستان ها و فقط توجه به جناح های سیاسی ‌موجب محرومیت این استان شده است.

 

امام جمعه سوق به مسئله خنثی سازی تحریم اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب با دو وصف اولویت اقدام برای خنثی سازی تحریم و اکثریت تلاش برای خنثی سازی تحریم را وظیفه مهم دولت دانستند. 

 

وی افزود: این دولت به  اولویت خنثی سازی تحریم اهتمام ورزیده است و  باید همچنان به عدم اعتماد دشمن و با اتکا به ظرفیت های داخلی کشور، وحدت و انسجام بین قوا  بر اساس نقشه راه گام های عملی دقیق بردارد.

 

امام جمعه سوق تصریح کرد: کاهش وابستگی به نفت، پیمان های پولی دوجانبه و چندجانبه،  تقویت دیپلماسی منطقه ای ، کم رنگ کردن نقش دلار در اقتصاد ، توسعه صنایع پتروشیمی و .... بازدارندگی اقتصادی را برای کشور به وجود خواهد آورد و بر اقتدار ایران اسلامی خواهد افزود.

 

کیانی اصل مقابله با فساد و مفسدان را نیازمند یک  عزم ملی دانست و بیان کرد: نقش دستگاه قضا بیشتر و فراتر بوده و  نقش مجلس و دولت در پیشگیری و مقابله با فساد و گسترش آن نقش اولی است که باید بسترهای فساد را محدود کنند و زمینه های شکل گیری فساد اداری و اقتصادی و فرهنگی را برچینند.

 

وی رزمایش ترکیبی ایران انقلابی را نماد بازدارندگی فعال دانست و گفت:  دو سفر سرلشکر باقری به دعوت روسای ستاد نیروهای مسلح پاکستان و روسیه هشدار های روشنی را برای دشمنان ایران و مزدوران آنها به همراه داشت. 

 

خطیب جمعه سوق با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب ، ورود نمایندگان مجلس به کار اجرایی را خطر دانستند، افزود: کار نماینده قانونگذاری و نظارت بر قانون است ، نه اینکه دنبال عزل و نصب و بکارگیری دیگران باشند اگر مجلس و نمایندگان ولایتمدار و انقلابی هستند نباید دخالت کنند چون خلاف نظر صریح رهبر انقلاب است. 

 

کیانی اصل  در پایان گفت: استاندار با نمایندگان تعامل داشته باشد اما گوش به فرمان ان ها در بحث انتخاب مدیران نباشد.

 

انتهای پیام/