کد خبر: 191782
درگفت و گو با صبح زاگرس مطرح شد:
کنترل آتش سوزی کوه سفیدلنده پس از12ساعت نبرد سخت+تصاویر
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده از مهار آتش سوزی کوه سفید لنده پس از 12ساعت تلاش بی وقفه در این شهرستان خبرداد.

ذبیح الله محمدی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس با اشاره به وقوع یک فقره آتش سوزی در کوه سفید شهرستان لنده گفت: در پی گزارشی مبنی بر وقوع یک فقره آتش سوزی در کوه سفید واقع در شمال شهر لنده نیروهای منابع طبیعی و مردمی در همان ساعت اولیه آتش سوزی در منطقه  صعب العبور با سختی فراوان حضور بهم رساندند.

وی افزود: در روز اول آتش سوزی به طور نسبی مهار شد ولی به دلیل وزش باد شدید دامنه آتش سوزی وسیع تر شد و تلاش همکاران نیز در این راستا با همکاری نیروهای مردمی دو چندان تر شد و پس از 12ساعت تلاش و حضور در دامنه کوه آتش سوزی کنترل و مهار شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده گفت: شیب بسیار تند و خطر ناک این کوه و همچنین ریزش سنگ های بزرگ بر اثر داغ شدن وشکسته شدن و سقوط به سمت نیروهای منابع طبیعی و مردمی حقیقتا کار اطفای حریق را سخت و حتی بازی با جان این تلاش گران بود ولی با همت و تلاش مضاعف این آتش سوزی کنترل و مهار شد.

وی افزود: با وجود نیروی کم انسانی در اداره منابع طبیعی و آبخیزداری در شهرستان و گستردگی حوزه استحفاظی کار اطفای حریق در چنین مناطق صعب العبوری واقعا غیر ممکن است .

محمدی گفت: در این آتش سوزی نیروهای منابع طبیعی نیز مورد حمله جوجه تیغی شدند و دو نفر از نیروها نیز زخمی شدند که حال عمومی آنان خوب می باشد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده گفت: نقد مهمترین راه برای توسعه و پیشرفت است ولی تخریب زحمات و تلاش های نیروهای که با جان دل با دستان خالی به نبرد با با آتش می روند اوج بی انصافی است وقتی کمکی به ما نمی کنند حداقل در فضای مجازی تخریب نکنند.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
---
---
---
---