کد خبر: 191331
رفع تصرف 70هکتار اراضی ملی از دست سودجویان در گچساران
رئیس منابع طبیعی گچساران گفت:امسال ۵۴ پرونده تخلف در عرصه منابع طبیعی این شهرستان تشکیل شده که متخلفان برای پیگیری های قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مجید نظری،رئیس منابع طبیعی گچساران در گفتگو با این پایگاه خبری تحلیلی در خصوص اقدامات این نهاد برای صیانت از عرصه منابع طبیعی گفت: امسال ۵۴ پرونده تخلف در عرصه منابع طبیعی این شهرستان تشکیل شده که متخلفان برای پیگیری های قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی افزود: ۷۲ درصد از این پرونده ها در زمینه تخریب و تصرف عدوانی اراضی ملی و مابقی در بخش قطع و آتش زدن درختان و چرای دام مازاد بوده است.

نظری تصریح کرد:بنابراین امسال نیز ۱۲ نفر متخلف در زمینه قطع درختان جنگلی در این شهرستان شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند، درحالی که متخلفان اقدام به قطع ۳۲ اصله درخت جنگلی کرده بودند.

وی بیان کرد: همچنین طی مدت یاد شده بیش از ۷۰ هکتار از اراضی ملی شهرستان رفع تصرف شده، که این مقدار اراضی ملی با صدور احکام قضایی و تلاش یگان حفاظت منابع طبیعی از دست ۲۵ نفر سودجو خارج شد که در این خصوص ۲۵ پرونده  تصرف در عرصه منابع طبیعی این شهرستان تشکیل و برای پیگیری های قانونی به مراجع قضایی ارسال شده است.

نظری اظهار کرد: همچنین در این مدت بیش از ۳۹ پرونده تخریب و تصرف در این شهرستان تشکیل شد،هرچند اراضی ملی که به منظور انجام کارهای کشاورزی و یا ساخت و سازهای غیرمجاز تصرف می شود، از سوی نیروهای یگان حفاظت از منابع طبیعی شناسایی شده و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی ارسال می شود.

وی در پایان گفت:۹۰ درصد از اراضی شهرستان گچساران را عرصه های ملی تشکیل می دهد که از این میزان ۷۰ درصد مرتع و جنگل است بنابراین این شهرستان دارای ۴۱۵هزار هکتار عرصه جنگلی و مرتعی است.

انتهای پیام/