کد خبر: 190940
درگفت و گو با صبح زاگرس مطرح شد:
تزریق ١٢هزار دز واکسن کرونا در لنده/تفییر رنگ بندی شهرستان لنده+صوت
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده آخرین وضعیت این شهرستان را برای مقابله با کرونا ویرس تشریح کرد.

نورمحمد نعمتی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، در خصوص اخرین وضعیت شهرستان لنده گفت:براساس رنگ بندی جدید ستاد ملی کرونا شهرستان لنده از رنگ قرمز به نارنجی تغییر وضعیت داده است.

 

وی افزود:یکی از مشکلات اساسی که عامل مهمی در افزایش میزان مبتلایان است بحث تجمعات و مراسمات عزاداری بدون رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی است.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده تصریح کرد: امروز نگاه مردم به رفتار وگفتار ما مسولان است که باید این مهم به درستی با رعایت قوانین صورت گیرد.

 

وی تاکیدکرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر لنده باید در بحث تصدی گری آرامستان و اتخاذ تصمیمات کرونایی باید تدابیر بیشتری به خرج دهند.

 

نعمتی گفت:مراسمات تشییع و تدفین باید در نوبت صبح اجرایی شود مگر در موارد خاص که سردخانه جانداشته باشد و یا فوتی از سایر شهرهای کشور به شهرستان منتقل شود.وی در ادامه گفت: تاثیرگذاری واکسیناسیون در مقابل میزان مرگ ومیر در این پیک جدید باعث شده است که تنها 6فوتی داشته باشیم و در پیک اول و دوم بیش از 30نفر فوتی داشتیم.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده گفت: بیش از ١٢هزار دز واکسن در سطح شهرستان لنده تزریق شده است که برخی از افرادی که نوبت اول را دریافت کردند نسبت به انجام دز دوم سهل انگاری می کنند.

 

وی در ادامه گفت:١٢هزار و۵٠٠نمونه کرونایی از شهروندان انجام شده است و بیش از ٩٨درصد از بیماران کرونایی بهبود یافته و تعداد مرگ کرونایی ٣۶نفر می باشند.نعمتی گفت: ساختمان مرکز خدمات جامع سلامت شهرستان که به همت بنیاد علوی ساخته شده است ولی هنوز تحویل دانشگاه علوم پزشکی نشده است که امیدواریم با تحویل این ساختمان بتوانیم به شهروندان خدمات رسانی بهتری داشته باشیم.

انتهیا پیام