کد خبر: 190766
واکنش مدیر آب و فاضلاب شهرستان دنا به قطعی آب در مسکن شهر سی سخت/آیا انشعابات غیر مجاز باغات سی سخت جمع آوری می شود؟
مدیر آب و فاضلاب شهرستان دنا گفت: ساخت و سازهای غیر مجاز و تنش آبی علت قطع آب در مسکن مهر سی سخت است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس تعدادی از شهروندان سی سختی از قطعی آب مسکن مهر شهر سی سخت گلایه داشته و عنوان کردند: به نظر می رسد در شهر فقط آب مسکن مهر سی سخت قطع می شود.! 

 

این شهروندان در ادامه اظهار داشتند: انشعاباتی در اطراف باغات شهر سی سخت وجود دارد که این انشعابات باید توسط آب و فاضلاب شهرستان جمع آوری شود.

 

مدیر آب و فاضلاب شهرستان دنا در گفتگو با صبح زاگرس گفت: با توجه به اینکه شهر سی سخت در جریان زلزله دنا بیشترین خسارات را متحمل شد لذا بیشترین خدمات به این شهر داده می شود، از طرفی 1200 خانه در حال ساخت و ساز است و بخش زیادی از این ساخت و سازها کنتور آب نصب نکرده اند و به صورت غیر مجاز در حال کار هستند.

 

خشنود با بیان اینکه افرادی که انشعابات غیر مجاز در جریان ساخت وسازها دارند تقاضای کمک دارند، ادامه داد: آب و فاضلاب مراعات حال کسانی که دچا خسارت از زلزله شده اند را دارد اما تقاضا می شود با بستن آب و صرفه جویی در آن مانع از قطعی آب در دیگر مناطق شهر شود.

 

وی افزود: یکی از دلایل کمبود آب مسکن مهر ساخت و ساز، انشعابات و تنش آبی است از طرفی برای حل مشکلات مسکن مهر سی سخت  مخزنی باید در مجاورت مسکن مهر ساخته شود که برای این منظور 3 میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی چشمه سی سخت و احداث مخزن و چاه اضطراری در دشتک پیش بینی شده تا در آینده این مشکلات حل شود.

 

خشنود گفت: برای حل موقت مشکل آب مسکن مهر سی سخت باید شیر فلکه اصلی تنظیم شود تا آب برای آنها تامین شود.

 

مدیر آب  فاضلاب شهرستان دنا در ادامه بیان کرد: باغاتی که تغییر کاربری دارند برای تامین آب آنها مشکلی وجود ندارد اما انشعاباتی که در اختیار باغداران قرار داده اند و تغییر کاربری به مسکونی نداده اند این انشعابات قطع خواهد شد.

 

انتهای پیام/