کد خبر: 189356
گزارش ویژه:
سوغات کرونایی مسافران به پایتخت طبیعت ایران/عدم اجرای محدودیت تردد در ورودی استان+ تصاویر
در حالی که شهر یاسوج در وضعیت قرمز کرونایی به سر می برد گردشگران بی خیال کرونا همچنان در مکان های گردشگری مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد تردد می کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در حالی که شهرستان بویراحمد به وضعیت قرمز کرونا دچار شد تا نسبت به قبل رعایت پروتکل های بهداشتی بیشتر در دستور کار باشد، اما پارک ساحلی و آبشار یاسوج به عنوان مهمترین و گردشگر پذیر ترین مکان های گردشگری در مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد همچنان مملو از مسافرانی بدون اجرایی پروتکل های بهداشتی و وضعیت قرمز کرونایی در یاسوج به این شهر سفر می کنند.

این مسافرت ها در حالی صورت می گیرد که مسئولین امر جریمه های سنگینی را در خصوص با پلاک های غیر بومی اعلام کرده اند.

گفتنی است فرماندار بویراحمد چندی پیش در مصاحبه با این پایگاه خبری که جزئیات آن اینجا آمده است در همین خصوص گفته بود: در جلسه ای با حضور باغداران  و با توجه به نزدیکی ماه محرم و همچنین فصل عروسی ها اشاره شد و  باغ داران خواستار فعالیت و کمک به کسب و کار خود شدند.

فرماندار شهرستان بویراحمد به ارائه مستنداتی توسط باغداران در خصوص فعالیت باغات در سایر استان ها اشاره کرد و گفت: تصمیم گرفته شد باغات با رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از  30 درصد فضا بتوانند فعالیت کنند.
با توجه به بازگشایی باغات همچنین وضعیت قرمز کرونای که در شهر یاسوج حاکم است نیروی انتظامی و پلیس راه می تواند با کنترل ورودی های شهر یاسوج و جریمه سنگین برای پلاک های غیر بومی مانع از ورود مسافران و گردشگران به مرکز استان شوند، تا در قطع زنجیره کرونا چاره ساز باشند.

همان گونه که در تصاویر قابل مشاهده است عادی انگاری و سهل انگاری و عدم جدی گرفتن شرایط کرونایی در خصوص مدیریت مکان های گردشگری و ورودی های شهر یاسوج می تواند سبب وخیم تر شدن شرایط کرونا در این شهر شود همچنین باعث فرسوده شدن توان کاری کادر درمان شود.

در تصاویر زیر می توان شاهد جولان پلاک های غیر بومی در مکان های گردشگری شهر یاسوج بود؛


 
 
 
 
 
 
 
 انتهای پیام/