کد خبر: 189017
دم خروس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در لنده بیرون زد/ این بار چه کسی را مقصر می کنید؟+ عکس
دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در روزهای اخیر حواشی زیادی ایجاد کرد به گونه ای که به صورت رسمی از مردم و رسانه ها عذرخواهی کرد اما امروز دم خروس این دانشگاه از لنده بیرون زد و ضرورت ورود سازمان بازرسی به این قضایا بیشتر شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سازمان بازرسی، دستگاه قضا و دستگاه های نظازتی آیا می دانند 24 پروژه به بهره برداری رسیده دانشگاه علوم پزشکی در روزهای گذشته علاوه برحاشیه اعتبارات ریالی  پروژه پد هوایی که دانشگاه آن را فشار کاری و اشتباه تایپی می خواند از کجا و چگونه تکمیل شده است؟

 

دانشگاه علوم پزشکی یاسوج سالهاست نافش را با تیغ حاشیه بریده اند و در آخرین شاهکار این دانشگاه مجبور شد از مردم کهگیلویه و بویراحمد و رسانه ها عذر خواهی کند(اینجا بخوانید)

 

بعد از انتشار تصویری از معرفی 24 پروژه به بهره برداری رسیده دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برای اولین بار صبح زاگرس با انتشار گزارشی ازدانشگاه خواست تا پاسخگوی ابهامات مطرح شده از سوی این رسانه باشد( اینجا بخوانید)  چرا که یکی از پروژه های مطرح شده با هزینه 1 و نیم میلیارد تومان ساخته شده بود در صورتی که زمین این پروژه کوچک از سوی خیرین و ساخت پروژه را دهیاری روستا برعهده داشته بود.

با انتشار گسترده این موضوع در فضای مجازی و رسانه های محلی کهگیلویه و بویراحمد در کمترین زمان ممکن دانشگاه علوم پزشکی به این موضوع واکنش و از مردم و رسانه ها عذر خواهی کرد.

 

اما این همه حاشیه های 24 پروژه به بهره برداری رسیده علوم پزشکی در کهگیلویه و بویراحمد نیست و در تازه ترین بررسی ها دم خروس دانشگاه علوم پزشکی در شهرستان لنده بیرون زد و باید منتظر ماند و دید این بار چه کسی مقصر اعلام می شود .

 

پروژه 2/5میلیارد تومانی مرکز جامع سلامت لنده دیگر پروژه ای بود که نظر خبرنگار صبح زاگرس را به خود جلب کرد ، پروژه ای که ساخت آن را بنیاد علوی در این شهرستان برعهده داشته و به اذعان مسئولان این بهره برداری صوری بوده و پروژه تکمیل نهایی نشده است.

 

مراد مراد پور مدیر پیشرفت و آبادانی بنیاد علوی در شهرستان لنده اذعان داشت: این پروژه با هزینه ای بالغ بر 5 میلیارد تومان با هدف خدمت به مردم این شهرستان در حوزه بهداشت و درمان ساخته شد.

 

وی ابراز داشت : دانشگاه علوم پزشکی خلف وعده کرده و با توجه به تفاهم نامه ای که داشتیم باید این مرکز تجهیز می شد و تحویل موقت با نواقصات جزئی که از پیمان کار داشتیم در حال رفع نقص است.

 

 

او زیر بنای این پروژه را 1 هزار و 300 متر مربع عنوان کرد و گفت: این پروژه در اوایل سال 1398 کلنگ زنی شد و تعجب می کنم که دانشگاه عنوان می کند این پروژه 2/5 میلیارد تومان هزینه داشته که این میزان اعتبار هزینه سرمایشی و گرمایشی پروژه هم نیست.

 

مراد پور گفت: ساخت این پروژه در موقعیت زمانی فعلی بالغ بر 18 میلیارد تومان هزینه دارد و پروژه به سیستم موتورخانه و کولر اسپلیت مجهز است.

 

 

با گفتگویی که با مدیر پیشرفت و آبادانی بنیاد علوی در لنده داشتیم این سوال مطرح می شود که وقتی دانشگاه علوم پزشکی کاری انجام نداده است این ارقام نجومی از کجا می آیند و چرا زحمات دیگران با نام دانشگاه ثبت می شود؟ آیا سایر پروژه ها هم به این صورت کار شده که صبح زاگرس در این خصوص بررسی بیشتری را انجام خواهد داد .