کد خبر: 188843
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد؛
واکنش فرماندار بویراحمد به شلیک تفنگ ها در تالارهای عروسی/سلب آرامش روانی شهروندان با شلیک گلوله
فرماندار بویراحمد گفت: براساس درخواست تالارها و باغداران مصوب شد با رعایت پروتکل های بهداشتی مراسم برگزار کنند اما اگر در تالاری اسلحه ای شلیک شد بدون تعارف پلمپ می شوند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،  کرونا ویروس در کهگیلویه و بویراحمد جولان می دهد تا خبرهای ناگواری از مرگ مردم استان شنیده شود و  در این راستا شرایط باید به گونه ای  پیش برود که روند مرگ و میرها متوقف شود اما برگزاری مراسمات عروسی و عزا در کنار نادیده گرفتن پروتکل های بهداشتی سبب افزایش شمار مبتلایان کرونا و مرگ و میرها می شود.

 

در شرایط حاضر علاوه بر نادیده گرفتن پروتکل های بهداشتی در شرایط کرونا، شلیک تفنگ ها در مراسمات عروسی جان مردم استان را به خطر انداخته است هر چند استفاده از سلاح در مراسمات عروسی و عزا ممنوع شده است اما همچنان ساعات پایانی شب شلیک تفنگ ها آرامش را از شهروندان سلب کرده است.

 

شلیک تفنگ ها در سالیان گذشته علاوه بر مرگ کهگیلویه و بویراحمدی ها سبب خشن و ناامن جلوه دادن استان در مناطق مختلف کشور می شود، در این راستا به تازگی در برخی تالارهای عروسی صدای شلیک ها شنیده می شود تا بار دیگر رعب و وحشت بر جان شهروندان افتاده و کودکان، و پیران و  بیماران دچار ترس و اضطراب ناشی از صداهای گوش خراش اسلحه باشند.

 

به نظر می رسد در سالیان گذشته قتل های عمد و غیر عمد ناشی از استفاده از اسلحه نه تنها سبب عدم استفاده از آن نشده است بلکه هر ساله با شروع مراسمات عروسی در مناطق شهری و روستایی همچنان از سلاح در این مراسمات عروسی شنیده می شود این موضوع درتالارها به دلیل فضای فیزیکی کمتر خطر مرگ ناشی از سلاح را افزایش می دهد.

در همین رابطه امام جمعه شهریاسوج در خطبه های نماز جمعه شهر یاسوج گفت: تالارهای عروسی سبب مزاحمت های مردم در ساعات پایانی شب نشوند، در این مراسمات برخی موارد صدای تیر اندازی ها سبب سلب آسایش مردم می شود در این راستا مسئولان ذی ربط بر این موضوع نظارت کنند.

 

 فرماندار بویراحمد در واکنش به نادیده گرفتن پروتکل های بهداشتی و همچنین شلیک اسحله در برخی از تالارهای عروسی در گفتگو با صبح زاگرس گفت: با توجه به نزدیکی به ماه محرم و درخواست تالارداران برای فعالیت، مصوب شد تالارهاعروسی ها با 30 درصد فضای فیزیکی اقدام به برگزاری مراسم داشه باشند.

 

مجید احمدی با بیان اینکه برگزاری عروسی ها در برخی تالارها منوط به رعایت 30 درصد فضای فیزیکی و دستور العمل های بهداشتی است، گفت: هرچند مصوبه ای در خصوص برگزاری مراسمات عروسی وجود دارد اما استفاده از هر گونه سلاح و ترقه ممنوع بوده و نباید استفاده شود.

 

وی در ادامه گفت: در هفته های آینده در خصوص عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و تیراندازی ها تصمیم قاطع  گرفته خواهد شد.

 

احمدی تاکید کرد: اگر مدیران تالارها همکاری نکردند بنابر اجبار از برگزاری مراسمات جلوگیری می شود و بدون تعارف تالارهایی که در آنها اسلحه ای شلیک می شود پلمپ خواهند شد.

 

این مسئول در پایان گفت: تالارهای مهریان مجوز برگزاری مراسم عروسی  ندارند اما  مراسمات عروسی در آنها برگزار می شود حتی مشاهده شد در این مسیر تصادفات منجر به فوت صورت گرفت که در خصوص این تالارها تصمیم جدی گرفته خواهد شد.

 

انتهای پیام/