کد خبر: 187983
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد:
موج اسلامی خواهی با قدرت عفاف در اروپا چندین برابر شد+صوت
امام‌جمعه شهرستان بهمئی گفت: قدرت عفاف و حجاب، سبک زندگی اسلامی در دین اسلام باعث شده است تا موج اسلامی خواهی و عفاف و حجاب در بیشتر کشورهای اروپایی گسترش یابد.

حجت‌الاسلام افروغی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع‌رسانی صبح زاگرس با اشاره به مسئله حجاب عفاف در جامعه به‌خصوص جامعه غرب گفت: حجاب از نگاه‌های مختلف قابل‌بررسی است که هم از نگاه دینی و هم از نگاه غیردینی می‌توان آن را مورد تجزیه‌وتحلیل قرارداد.

وی افزود: در نگاه غیردینی به مسئله حجاب و عفاف در غرب باتوجه‌به کارکردگرایانه است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی موج اسلام‌خواهی در کشورهای غربی و امریکایی با استقبال بسیار زیادی مواجه شده است.

امام‌جمعه شهرستان بهمئی تصریح کرد: در کشورهای امریکای جنوبی زمینه اسلام‌خواهی از قبل وجود داشت ولی در کشورهای اروپایی این مهم نیز در بحث اندیشه صدور انقلاب اسلامی و اهمیت نظام خانواده در کشورهای اروپایی به‌شدت موردتوجه قرار گرفت.

وی تأکیدکردن: بعد از انقلاب صنعتی که خانم‌ها به‌عنوان یک نیروی کار ارزان‌قیمت بودند بحث فروپاشی نظام و بنیان خانواده نیز آغاز شده است که هم نگاه دینی و مسیحیت کم‌رنگ شد و هم اقتصاد بر مبنای اومانیستی و ماتریالیسم را ترویج کردند که هراندازه نظام خانواده از هم متلاشی باشد بهتر است چراکه مصرف‌گرایی افزایش پیدا می‌کند.

افروغی گفت: بیش از پنج انقلاب جنسی در غرب داشتیم که شامل همه تمدن غرب می‌شود که در این انقلاب‌ها جنسی اخیر وقتی با کاهش سیر رشد جمعیت مواجه می‌شویم به‌خصوص در قاره سبز شاهد افزایش زاد و ولدهای نامشروع و فروپاشی بنیان خانواده، پرخاشگری‌ها، تجاوز به عنف و بانوان از علل مشکلات اساسی در کشورهای غربی و اروپایی است.

وی گفت: بحث افزایش پرخاشگری‌ها و سایر مشکلات ناشی از آن باعث شد که به یک شناخت جامعی از دین اسلام روی بیاورند و وقتی در بیشتر مسائل دین اسلامی به اهمیت خانواده و نقش آن در کاهش بی‌بندوباری جامعه تأکید دارد برخی از قوانین دین مبین اسلام را استخراج و در حال پیاده‌سازی هستند.

وی گفت: بحث فمینیست یا زن گرایی در غرب که بیش از 14 مکتب دارد با شاختی که از قوانین دین مبین اسلام دارند که حامی حقوق زنان است در این 14 مکتب غربی اشاره شده است.

امام‌جمعه شهرستان بهمئی گفت: امروز موج اسلامی گرایی بر اساس پیش‌بینی‌های نظریه‌پردازان به‌گونه‌ای است که تا 35 سال آینده دین و آئین عمده کشورهای اروپایی دین اسلام خواهد بود.

وی گفت: قدرت عفاف و حجاب، سبک زندگی اسلامی در دین اسلام باعث شده است تا موج اسلامی خواهی و عفاف و حجاب در بیشتر کشورهای اروپایی گسترش یابد.

مشروح این گفت وگو در کلیپ صوتی در زیر آمده است: