کد خبر: 179275
آدم کش ترین و مخلوقات ترسناک جهان را بشناسید
جانداران زیادی هستند که برای زندگی انسان، نوعی تهدید به شمار می‌آیند. در این مقاله به ۱۵ مورد از این جانوران خطرناک اشاره می‌کنیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس بسیاری از مرگ و میر‌های انسانی که در اثر حمله‌ی حیوانات رخ می‌دهد، بیشتر از این که به خود حیوانات مرتبط باشد ناشی از بیماری‌های منتقل شده توسط آن‌ها است. به این نکته هم توجه داشته باشید که دستیابی به آمار بعضی از این حیوانات بسیار سخت‌تر از آن است که ارقام دقیقی ارایه شود. از این رو در این جمع‌بندی به تخمین‌های کلی بسنده شده است. فهرست نه چندان جامع پیش رو، شماری از انواع کشنده‌ترین موجودات جهان را معرفی می‌کند.

در اینجا برخی از این حیوانات مسئولیت بیشتری در مرگ انسان‌ها داشته‌اند. ضمن این که ‌ترسناک‌ترین این شکارچیان ممکن است خیلی هم از نظر شما خطرناک به نظر نرسند. با این حال نباید این جانوران کوچک را دست کم گرفت.

۱۵. کوسه: باعث مرگ ۶ نفر در سال

کوسه

حملات کوسه‌ها بسیار نادر است. در سال ۲۰۱۴ تنها ۳ مورد مرگ انسان توسط کوسه در جهان گزارش شد و در سال ۲۰۱۵ این رقم ۶ بود. از این رو رقم گزارش شده یک عدد میانگین است.

۱۴. گرگ‌ها: باعث مرگ ۱۰ نفر در سال

گرگ

حملات گرگ در بسیاری از نقاط جهان که زیستگاه این جانور وحشی است، اتفاق مرسومی نیست. بررسی‌ها حاکی از آن است که طی ۵۰ سال در اروپا و آمریکای شمالی موارد کمی اتفاق افتاده که مرگ انسان توسط گرگ گزارش شده باشد. این در حالی است که طی دو دهه‌ی اخیر چند صد مرگ ناشی از حمله‌ی گرگ در مناطقی مانند هند صورت گرفته که میانگین مرگ و میر توسط این جانور ۱۰ مورد گزارش شده است.

۱۳. شیرها: باعث مرگ بیش از ۲۲ نفر در سال

شیر

آمارهای گزارش شده از حمله‌ی شیرها سال به سال متفاوت است. یک بررسی در سال ۲۰۰۵ نشان داد که از سال ۱۹۹۰ شیرها به تنهایی ۵۶۳ نفر را در تانزانیا کشته‌اند. احتمال وقوع دیگر مرگ و میرهای ناشی از حمله‌ی شیر در خارج از تانزانیا وجود دارد اما آمار حتمی از آن‌ها در دست نیست.  

۱۲. فیل: باعث مرگ ۵۰۰ نفر در سال

فیل

فیل هم رقمی از آمار مرگ و میر در سال را به خود اختصاص داده است. بر اساس گزارش نشنال جئوگرافیک در سال ۲۰۰۵، سالانه ۵۰۰ نفر طی حملات فیل‌ها کشته می‌شوند. هر چند که فیل‌های زیادی تا کنون توسط انسان‌ها کشته شده‌اند.

۱۱. اسب آبی: باعث مرگ ۵۰۰ نفر در سال

اسب آبی

تا مدت‌های طولانی اسب‌های آبی جزو مرگبارتر