کد خبر: 178818
صبح امروز برگزار شد:
رونمایی از تولیدات فضای مجازی بسیج در استان/آل داوود: شبکه ملی اطلاعات نیاز ضروری ماست
آل داوود با اشاره به اهمیت شبکه ملی اطلاعات در کشور گفت: ما باید به زیر ساخت های شبکه ملی اطلاعات که مهمترین توصیه 21سال اخیر مقام معظم رهبری بوده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،سید علیرضا آل داوود دبیر نهضت سواد رسانه ای انقلاب اسلامی فضای مجازی بسیج در حاشیه نشست رو نمایی از تولیدات فضای مجازی بسیج که به صورت آنلاین  در نشست حضور داشت گفت: ما سمت تمدن نوین انقلاب  اسلامی حرکت می کنیم، در این مسیر داشتن رسانه طراز انقلاب اسلامی باید تبین کننده شخصیت حاج قاسم سلیمانی باشد.

وی افزود: در عصری زندگی می کنیم که آمریکایی  در بحث حکمرانی شبکه های اجتماعی در حال تلاش است و به دنبال یک بستر پدافندی و آفندی و در خدمت فراگیری دکترین دفاعی خود در این حوزه هستند.
 
آل داوود تصریح کرد: حاج قاسم در عرصه جنگ سخت و نرم تحول آفرینی کرده است، می توانیم با تحکیم قدرت اجتماعی در حوزه فضای سایبری مختصات تحکیمی جبهه مخالف را بشکنیم که باید به این مورد مهم توجه شود.
 
دبیر نهضت سواد رسانه ای انقلابی اسلامی فضای مجازی بسیج گفت: اگر بخواهیم سیاهه جنایات آمریکا را رو کنیم آبروی آمریکا در جهان خواهد رفت ، بحث راه اندازی شبکه ملی ارتباطات باید به صورت جدی مورد توجه قرار بگیرد.
 
وی عنوان کرد: باید به سمت تقویت و تبیین جبهه حق علیه باطل حرکت کنیم برای این کار ابتدا باید مغز سایبری خودمان را که شبکه ملی اطلاعات است را باید داشته باشیم، در بحث شبکه های اجتماعی باید حکمرانی داشته باشیم که در یکسال گذشته شاهد بودیم آمریکایی ها علاوه بر اینکه شهید سلیمانی را در فضای حقیقی به شهادت رساندند او را هزاران  بار در فضای مجازی نیز ترور کردند و صفحات عاشقان این سردار دلها را یا فیلتر کردن و یا از بین بردند.
 
آل داوود با اشاره به اهمیت شبکه ملی اطلاعات در کشور گفت: ما باید به زیر ساخت های شبکه ملی اطلاعات که مهمترین توصیه 21سال اخیر مقام معظم رهبری بوده است دست یابیم،برای داشتن رسانه ای در طراز حاج قاسم سلیمانی می توانیم ظلم ستیزی و حمایت از مظلومان عالم را در حوزه های مختلف داشته باشیم.
 
دبیر نهضت سواد رسانه ای انقلابی اسلامی فضای مجازی بسیج  ادامه داد: می توان این دوران را به دنیای قبل از شهادت شهید سلیمانی و دنیای بعد از شهادت شهید سلیمانی تقسیم بندی کنیم، دنیای قبل و بعد از حاج قاسم سلیمانی باعث رویش های مختلف شده است.
 
وی افزود: باید به سرعت مظلومیت کسانی را که ظلم برآنان روا داشته شده را جهانی و از مظلومان عالم حمایت کنیم، نقش جبهه مقاومت در تبین این جنگ شناختی بسیار مفید وموثر است و بچه های فضای مجازی در حوزه سواد رسانه ای به خصوص در استان کهگیلویه وبویراحمد به این مهم توجه ویژه ای داشته اند.
 
آل داوود به جنگ شناختی و هیبریدی در جامعه اشاره کرد و گفت: در جنگ شناختی، بحث فضای مجازی و اینترنت یک میدان نظامی شده است، در این  میان حوزه های شناختی و فردی است که متاسفانه برضد ما است که این مهم با شناسایی ظرفیت های مکتبی دینی می تواند خنثی کننده توطئه های دشمنان باشد.
 
وی به نسرا(نهضت سواد رسانه ای انقلاب اسلامی فضای مجازی بسیج) اشاره کرد و گفت: در سازمان فضای مجازی یک فرایند مهم تحت عنوان نهضت سواد رسانه ای در کشور در حال اجرایی است که با تجزیه و تحلیل مسائل مختلف در حال کار است و تا کنون فعالیت های زیادی در سطح کشور داشته است.
 
نادریان، معاون دادستان مرکز استان گفت: افتخار می کنیم با مجموعه فضای مجازی بسیج همکاری می کنیم، در دادگستری استان به عینه مشاهده می کنیم که در حوزه فضای مجازی سپاه فتح تلاش های شبانه روزی شکل می گیرد.
 
وی گفت: این رویکرد مهم باید به سایر سازمان ها نیز منتقل شود ؛دوستان رسانه ای ما به این زیبایی کار می کنند و پلیس فتا نیز در بحث پایش ها به دقت کار می کنند، این مهم را به سایر ادارات گسیل کنند.
 
معاون دادستان مرکز استان افزود: باید این مهم به همه جامعه تسری یابد، باید در این فضا شناسایی رویش ها و ریزش ها به درستی صورت گیرد، نمونه ها و مصادیق زیادی در حوزه ترور شخصیتی افراد در حال شکل گیری است که باید رصد ها به درستی صورت گیرد.
 
نادریان ادامه داد: ما خیلی دیر اقدام کردیم و در حوزه فضای مجازی کم کاری داشتیم ؛سال 88قانون بحث توجه به فضای مجازی نهادینه شد. باید اقدامات ما در حوزه فضای مجازی به درستی صورت گیرد و نسبت به جذب سلایق مختلف در تولیدات به خصوص بازی های رایانه ای اقدام شود.
 
وی ادامه داد: در بحث نظام مندشدن بازی های رایانه ای، باید به گونه ای تولید شوند که برای رده های سنی مختلف تبیین و تشریح شود. باید در یک قالب و بستر لازم این مطالب برای مناسب سازی افکار مختلف تبیین شود؛از عملکرد خیلی خوب معاونت فضای مجازی سپاه فتح استان قدردانی می کنم.
 
در این نشست از بخشی از تولیدات فضای مجازی استان از جمله بازی خط شکن، نرم افزار چمدان و سایت 1800 شهید استان رونمایی شد؛از ویژگی های این سایت می توان به تصاویر و مشخصات شهدا اشاره کرد که در این سایت جمع آوری شده و در روز شهادت و ولادت شهدا برای خانواده های آن ها پیام هایی را صادر می شود.
 
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
 
انتهای پیام/