کد خبر: 166071
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان خبر داد:
اعمال محدودیت های جدید کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد
مدیرکل تعزیرات حکومتی با بیان اینکه محدودیت های کرونایی جدید اعمال می شود، گفت: فعالیت کسبه و بازار از ساعت ۱۸ عصر به بعد تعطیل است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس براتعلی صالحی نیا گفت:  محدودیت ساعتی و اهرمهای نظارتی و قانونی  تازه ای برای برخورد با متخلفان پیش بینی شده است

 
 
 و ی با بیان اینکه در روزهای آتی هماهنگی هایی بین تعزیرات حکومتی، بازرسی صمت، بازرسی اصناف، نمایندگان بهداشت، و نیروی انتظامی و دیگر دستگاههای اجرایی انجام می شود، افزود: همه دستگاههای اجرایی و نظارتی مصمم به اجرای دقیق و بدون اغماض مقررات ابلاغی تازه در محدود کردن فعالیت واحدهای صنفی از امروز هستند
 
مدیرکل تعزیرات گفت: گرچه محدودیت کار اصناف موضوع تازه ای نیست و هفته ها و ماههای گذشته واحدهای صنفی در گروهای شغلی چندگانه با محدودیت هایی برای فعالیت روبرو بودند اما به نظر میرسد اعمال مقررات محدودیت ساعت کار برای برخی کسب و کارها و اصناف کار سختی است.
 
 
وی عنوان کرد:  این ممنوعیت ها مشمول صنوفی که مایحتاج ضروری و عمومی مردم همچون مواد غذایی، دارویی و بهداشتی را تامین میذکنند نمی شود.
 
صالحی در ادامه اظهار داشت: بازرسین در قالب گشت های مشترک در بازار نظارت کافی دارند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف برخورد قانونی می شود.
 
وی گفت: پیشنهاد این طرح از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا است و از هفته گذشته و امروز با هماهنگی اتاق اصناف بر روی این طرح کار شده که فعالیت کسبه و بازار از روز گذشته از ساعت ۶ بعداظهر به بعد تعطیل است. 
 
 
وی افزود:با توجه به اینکه بیشترین ازدحام جمعیت در این ساعات وجود دارد طبق دستور ستاد کرونا این تصمیم گرفته واز  امروز در مرکز استان اجرایی شده است، هرچند برخی  اصناف از محدودیت ساعت ۱۸ به بعد این در شرایط  ناراضی بودند که خریدار از این ساعت به بعد برای خرید وارد  شهر می شود و ضررش برای مستاجران است.
 
 
انتهای پیام/