کد خبر: 164874
گفتگوی جذاب با کارآفرین دهه شصتی لنده ای در حوزه مشاغل آزاد+تصاویر
یکی از جوانان دهه شصتی لنده ای با اتکا به سرمایه جوانی خود با سرمایه گذاری توانست برای 9نفر به طور مستقیم شغل در این شهر ایجاد کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، جوانی یکی از بهترین فرصت‎های است که خداوند آن را در اختیار جوانان با استعدادی می‎گذارد که همه امیدشان به شغل دولتی نیست و با تلاش و کوشش نان حلال خود را تامین می‎کنند و زندگی خویش را به بهترین شکل ممکن ادامه می‎دهند.

گاهی به راحتی از کنار برخی افرادی که شاید سن و سالی ندارند می‎گذریم، بدون اینکه به  همت و پشتکار آنان توجهی و یا گذری کوتاه داشته باشیم به همین منظور امروز به سراغ یکی از جوانان لنده ای رفتیم که پس از گرفتن مدرک کارشناسی در رشته منابع طبیعی دل به کار آزاد سپرد و امروز مخارج زندگی خود و خانواده و چندین نفر دیگر را تامین می‎کند.

صادق جمالی متولد1368ساکن شهرلنده است که دارای مدرک تحصییل کارشناسی منابع طبیعی است و شش سالی است که ید کار دولتی را زد و به سراغ فروش مصالح ساختمانی روی آورد که امروز علاوه بر تامین مخارج زندگی خویش باعث اشتغالزایی بیش از 8نفر در فروش مصالح ساختمانی خود شده است.

جمالی در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: انسان با توکل به خداوند و اعتماد به جوانان می تواند به بهترین پله های موفقیت در کمترین زمان ممکن برسد ولی نباید در این راه تابع غرور و خودبرتر بینی شود چرا که انسان ها بزرگ از مناعت تبع و کوچکی به بزرگی رسیده اند.

وی افزود: شاید تصور بیشتر جوانان به خصوص فارغ التحصیلان فعالیت در مشاغل دولتی باشد که این مهم در جای خود قابل قبول است ولی وقتی چرخه استخدامی کشور چندان رهگشا نیست نباید دست روی دست گذاشت و باید با حضور در سایر مشاغل به کسب و کار و تامین مخارج زندگی پرداخت.

این جوان کارآفرین لنده ای گفت: چندین سال است با حمایت و اعتماد دکتر یاری نسبت اقدام به فروش مصالح ساختمانی در شهر لنده کردیم که امروز این حمایت به جوانان باعث اشتغالزایی بیش از 9نفر در این کارگاه فروش مصالح ساختمانی شده است.

وی تاکیدکرد: شغل آزاد و فعالیت در فروشندگی همیشه مورد علاقه من بوده است  مخصوصا کسب و کارهایی که همراه با فعالیت گروهی باشند بسیار مورد علاقه من بود که امروز این مهم تحقق یافت.

جمالی گفت: برای کسب روزی حلال باید تلاش کرد که بنده نیز از ساعت 8صبح تا 9شب در خدمت رسانی به مردم در حال فعالیت هستیم .

وی افزود:تعداد زیادی در مجموع درگیر فعالیت این کارگاه می باشند از جمله جوشکار راننده ،کارگر بارگیری و تخلیه، آرماتوربند که مهمترین  هدف از این اشتغالزایی توجه به معیشت اطرافیان  و ایجاد فرصت شغلی برای سایر جوانان با همدلی و در کنار همدیگر بدون در فضایی آرام به کسب روزی حلال برای خانواده هایمان است.

این جوان کارآفرین لنده ای گفت: به نظر بنده اگر موفقیتی هست و پیشرفتی هست فقط نتیجه خوشروئی اخلاق مداری با مردم است که به امید خدا این رویه را در زندگی شخصی و کاری ام ختما ادامه خواهیم داد.

وی گفت: امروز و باتوجه به حجم مشکلات و گرفتاری های معیشتی کارمندان اعتقاد داریم که دیگر زمان شغل اداری باتوجه به حقوق و مزایای کم نیست چرا که باید ماهها و سال ها انتظار شغل اداری بنشینیم ولی اگر همت و تلاشی مضاعف داشته باشیم می توانیم در سایر مشاغل موفق باشیم.

جمالی مهمترین عامل موفقیت خود را  اول خدای متعال و بعد لطف دکتر یاری نسب که با سرمایه گذاری در بخش ساختمان و اعتماد به جوانان باعث پیشرفت و میدان دادن به جوانان شده از خداوند طول عمر با عزت برای ور آرزومند هستم.

وی تایکدکرد: شغل آزاد بسیار جذاب است در صورتی که با علاقه و عشق به شغلت نگاه کنید هرچند دردسر خاص خودش را دارد ولی اگر علاقه داشته باشی و با برنامه حرکت کنید بسیار جذاب تر خواهد بود.

وی در خصوص ورزش در کنار کار خود گفت: معمولا فوتسال بازی می کنم  ولی تنیس و شطرنج قبلا بصورت حرفه ای بازی میکردم که به دلیل شرایط کاری دیگر قادر به ادامه نیستم و  تیم مورد علاقه ام لیگ داخلی پرسپولیس و خارجی بارسا البته بخاطر دخترم و همسرم که استقلالی هستن ، زیاد حساس نمی شوم.

این جوان لنده ای گفت: الان در بخش ساختمان سازی شهرمان نیاز به بعضی نیازها دارد که متاسفانه ظرفیت های موجود جوابگوی شهر نیست. در این بخش کارگاه کاشی و سرامیک از شهریور ماه امسال راه اندازی شد.

آرزو: آرزوی من این است که در قسمت ساختمان سازی بتوانیم به همت خود جوانان صفر تا ۱۰۰ واقعی تمام مصالح مورد نیاز را برای مردم عزیزم فراهم کنیم. نیاز به کارگاه هایی داریم که بشود مردم نیاز نباشد جنس مورد نظر را از شهرهای دیگر تامین کنند و حتما با تلاش و عنایت به خداوند متعال به این امر دست خواهیم یافت.

 

در پایان نظر این جوان را در خصوص برخی کلمات خواستار شدیم:

پدر: سختی کشیدن
مادر:همیشه نگران پسرها
ورزش: تنیس
شغل ازاد: جذاب
همسر: همیشه همراه
کار وتلاش: بسیار دوست دارم
سرگرمی: فیلم های خانگی
بیکاری: ندارم

گفتنی است امروز جوانان زیادی در این شهر در حال تلاش و کارهستند و در سایه گمنامی به دنبال خدمت به مردم هستند که حقیقتاً شایسته است این جوانان موفق به مردم معرفی شوند و این پایگاه خبری این  رسالت خطیر را در چندین نوبت اجرایی کرده است و در آینده نیز چهره های جوانی که در مشاغل آزاد در حال خدمت به مردم هستند را معرفی خواهد کرد.

انتهای پیام.