کد خبر: 161628
بحران مدیریت گریبانگیر شبکه بهداشت باشت/کرونا از یک طرف نبود مدیر از طرف دیگر
در حالی که شمار مبتلایان به کرونا در شهرستان باشت رو به افزایش است، شبکه بهداشت این شهرستان همچنان فاقد مدیر است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس :عصر کنونی را باید عصر کرونا نامید. اگر تا قبل از شیوع این ویروس جهان‌گیر قرن بیست‌ویکم را عصر ارتباطات می‌نامیدند حالا دیگرکرونا بر همه چیز غلبه کرده است؛ از سبک زندگی، حکمرانی، گفتمان‌ها و ایدئولوژی‌ها تا مدیریت این بحران جهانی که نشانه بارزی از کارآمدی دولت‌های مختلف را در معرض داوری و قضاوت قرار می‌دهد.

 

مردم شرایط زندگی با کرونا را در حال تمرین و ممارست هستند. محدودیت‌ها و تنگناها را می‌بینند، می‌دانند و از کم و کیف تلاش‌ها و خدمات مسئولان در عرصه‌های مختلف اطلاع دارند. باید در چنین شرایطی مدیریت افکار عمومی بر پایه صداقت، راستگویی، صراحت و سرعت عمل قرار گیرد و از هرگونه تبلیغات، شانتاژ و اطلاع‌رسانی نادرست به افکار عمومی به‌شدت اجتناب شود.

 

 استان کهگیلویه وبویراحمد در مرحله اول روزهای خوبی را با رعایت مردم و پیشگری در مبارزه با کرونا را سپری کرد، اما با شروع موج دوم کرونا و دست کم گرفتن این ویروس استان وارد مرز قرمز شد به طوری که جان باختگان مبتلا به این ویروس منحوس نیز در استان رشد چشمگیری داشته است.

 

یکی از شهرستانهای استان کهگیلویه و بویراحمد که این روزها حال خوشی از شرایط کرونای ندارد شهرستان باشت است که افزایش مبتلایان به کرونا در این شهرستان نگران کننده بوده و وضعیت درآن رو به قرمز است.

 

پیش تر این شهرستان یکبار به علت آنچه سهل انگاری خوانده می شود، در اعلام دیر موقع  نتیجه آزمایش مبتلایان به کرونا باعث شد تا موجی از نگرانی در سطح این شهرستان را بوجود آورد و افرادی که تست کرونای آنها مثبت شده بود، با تجمع در بیمارستان 32 تختخوابی باشت، برای پرسنل این بیمارستان مشکلاتی را بوجود آوردند.

 

این در حالیست که در شرایط حساس و کرونایی شبکه بهداشت شهرستان باشت نزدیک به 15 روز است که بدون مدیر به سر می برد که خودش یک بحران دیگری در این شرایط است، قبل از این "رضا احمدی" سرپرست شبکه بهداشت این شهرستان بود و با پایان رسیدن حکم مسئولیت کوتاه مدت وی دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد برای وی پایان ماموریت را اعلام کرد، و هنوز شبکه بهداشت شهرستان باشت در بلا تکلیفی مدیریتی به سر می برد.

 

حال با توجه به این شرایط حساس دانشگاه علوم پزشکی چه تدبیری برای مدیریت شبکه بهداشت باشت انجام  داده است، آنطور که در خبرها شنیده می شود شمار مبتلایان به کرونا در سطح این شهرستان رو به افزایش است، و این را می طلبد که دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد به فکر این موضوع باشد و هرچه سریعتر مدیری برای شبکه بهداشت این شهرستان انتخاب کند.

انتهای پیام/