کد خبر: 160258
روشنفکر در نشست شورای اداری دنا؛
مشکل کشور مغزهای وابسته‌ای است که چهل سال به امید اجنبی نشسته‌اند/معاون عمرانی وزیر کشور به استان می آید
نماینده بویراحمد، دنا و مارگون با اشاره به اینکه شهرداری‌های استان متکی به درآمدهای دولتی هستند و به سراغ درآمد پایدار نرفته‌اند، افزود: بزودی با حضور معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان همیاری شهرداری‌ها و شهرداران شهرهای سه شهرستان بویراحمد، دنا و مارگون مشکلات حوزه شهری بررسی می‌شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مهدی روشنفکر عصر امروز در نشست شورای اداری شهرستان دنا و دیدار با مردم شهر سی سخت اظهار داشت: انقلاب زنده است، مردم در صحنه حضور دارند، کسانی که می‌گویند  مردم بریده‌اند در حقیقت  خود از انقلاب بریده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه تشییع باشکوه وتاریخی سردار سلیمانی درحقیقت رفراندم انقلابی گری و ولایتمداری ملت ایران بود، عنوان کرد: مردم از اسلام خسته نمی‌شوند، از انقلاب جدا نشده‌اند بلکه مدیران ناکارامد هستند که حوصله مردم را سر برده‌اند.

روشنفکر ابراز کرد: امروز تورم، کوچک شدن سفره مردم، بی برنامگی و عدم نظارت مردم را نگران کرده و باید دست به دست هم داد و مشکلات را حل کرد زیرا هیچ مشکل لاینحلی در کشور نداریم و همه مشکلات به دست مردم قابل حل است.

نماینده مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: انقلاب از نفس نیفتاده بلکه برخی انقلابیون بریده از مردم مدت‌هاست که نفس بریده‌اند و با آدرس‌های غلط نسخه تسلیم می‌پیچند و امروز روز اتکا به درون و تکیه به توان جوانان داخلی و برنامه ریزی و تلاش شبانه روزی است.

روشنفکر خاطرنشان کرد: مشکل این مملکت اسلام و ولایت فقیه نیست بلکه مشکل مغزهای وابسته‌ای است که چهل سال است به امید دست اجنبی نشسته‌اند، مگر می‌شود دست روی دست بگذاریم تا دیگران ما را نجات دهند.

وی تاکید کرد: مدیریت در شرایط فعلی کشور یعنی ایثار، یعنی کار شبانه روزی، یعنی جهاد لله، یعنی مردم داری با همه وجود، یعنی خستگی ناپذیری، یعنی استفاده حداکثری از همه ظرفیت‌ها و اگر مدیری این نگاه را قبول ندارد باید خود از مسئولیت کناره گیری کند زیرا انقلاب اسلامی مدیر بی حال نمی‌خواهد.

روشنفکر با بیان اینکه سی‌سخت ظرفیت تبدیل به قطب گردشگری جنوب کشور را دارد، اظهار داشت: باید زیرساخت‌ها را برای این مهم فراهم کرد و در زمینه زیرساخت‌ها  تکمیل محور مواصلاتی یاسوج به سی‌سخت  اولویت باشد.

وی از اعضای شورای اداری شهرستان دنا خواست: در مناطق روستایی به میان مردم بروند و مشکلات را احصا کرده و پاسخگویی مناسب به ارباب رجوع و جلوگیری از سردرگمی آنها و  رعایت تعاملات بین دستگاهی برای تسریع پیشرفت کار را مد نظر داشته باشند.

روشنفکر با تاکید بر اینکه مدیران باید مبارزه همگانی با فساد از جمله جلوگیری از هرگونه تصرف و تعرض به منابع ملی را در دستور کار قرار دهند، ادامه داد: مدیران انعطاف پذیری در راستای حل مشکل مردم را مد نظر داشته باشند و با مردم صادق باشند و از دادن وعده بی سرانجام خوداری کنند.

وی با اشاره به بیان برخی مشکلات مردم سی سخت در زمینه مشکلات شهرداری و بخش کشاورزی، تصریح کرد: 3 میلیارد ریال اعتبار برای اصلاح خط انتقال پیش بینی شده و برای بهسازی قنات‌ها(لهوس) اعتبار لازم در نظر گرفته شده و بزودی بهسازی می‌شوند.

روشنفکر با اشاره به اینکه شهرداری‌های استان متکی به درآمدهای دولتی هستند و به سراغ درآمد پایدار نرفته‌اند، افزود: بزودی با حضور معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان همیاری شهرداری‌ها و شهرداران شهرهای سه شهرستان بویراحمد، دنا و مارگون مشکلات حوزه شهری بررسی می‌شود.

روشنفکر در جمع مردم روستای ده برآفتاب نیز گفت: نباید اصول و ارزش‌ها را فدای مسائل جزئی کرد، من از جنس مردم هستم و افتخار می کنم در جبهه به سن تکلیف رسیدم و جدایی با شماها ندارم.

وی تاکید کرد: دست خود را به سوی تمامی نخبگان با هر سلیقه و گرایشی برای کمک به توسعه استان و رفع کمبودها دراز می‌کنم

انتهای پیام/