کد خبر: 138805
در نشست خبری مجمع خیرین سلامت استان مطرح شد
پیشرفت 79 درصدی همراه سرای بیمارستان امام سجاد(ع)/واکنش دهراب پور به اختصاص کمک های مجمع به دو شهرستان خاص
دهراب پور با اشاره به برخی از حاشیه ها در خصوص اینکه گفته می شود مجمع خیرین سلامت کمک ها را به یک یا دو شهرستان اختصاص می دهد گفت: به هیچ وجه اینگونه نیست مجمع در مشخص کردن جایگاه ساخت هیچ نقشی ندارد برخی از خیرین خود مکان ساخت را مشخص می کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رییس هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت استان در نشست با اصحاب رسانه گفت: بحث سلامت اهمیت و ارزش زیادی دارد یکی از مهمترین نعمت های خداوند است، تعریف سازمان بهداشت جهانی از سلامت این است " سلامتی عبارت است از رفاه کامل حسی، روحی و اجتماعی"؛ سلامتی محدود به قشر خاصی از جامعه نیست سلامتی حق هر کسی است، این تعریف از سلامتی در وجود انسان نهادینه نمی شود مگر اینکه جامعه و افراد با هم وارد میدان شوند تا این نعمت نهادینه شود.

 

کیان دهراب پور ادامه داد: برخی به اشتباه فکر می کنند فقط دانشگاه علوم پزشکی باید سلامتی را در سطح ملی و استان ها تصدی‌گری کند در حالی که سلامتی ۲۵درصد بر عهده وزارت بهداشت است و 75 درصد این مدیریت بر عهده مردم و سازمان های غیر دولتی وابسته به وزارت بهداشت است، در این میان یکی از مهمترین مواردی که به نهادینه شدن سلامتی کمک می کنند مشارکت مردمی است همتی که مردم در راستای سلامتی در جامعه انجام می دهند.

 


وی افزود: مشارکت مردمی موضوع مهمی است سازمان های غیر دولتی و مردم باید وارد میدان شوند، یکی از جایگاه هایی که چند سالی است کمک کار وزارت بهداشت است مجمع خیرین سلامت است مهمترین سازمان غیر دولتی است که کمک کار سلامت در کشور شده است، مجمع ارکان مختلفی دارد هیبت امنای کشوری داریم هیئت مدیره کشوری داریم در استان ها نیز هئیت امنا داریم رییس آن نماینده ولی فقیه در استان است و هیئت مدیره داریم.

 

در ادامه مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان گفت: از سال ۸۹این مجمع کلید زده شد یک دهه است این مجمع در حال فعالیت است هدف مجمع سامان دهی و شناسایی خیرین سلامت است با توجه به بضاعت کم پیشرفت های خوبی در استان داشتیم.


دهراب پور با اشاره به پروژه های در حال ساخت و اتمام شده مجمع خیرین سلامت استان گفت: هم اکنون مرکز سلامت مادوان یک ساختمان قدیمی و جدید دارد که ساختمان جدید آن خیر ساز است، در روستای کریک نیز مرکز جامع سلامت آن روستا خیر ساز است، از سال ۸۹که مجمع در استان تأسیس شده پروژه مادوان و کریک از جمله این پروژه هاست خانه بهداشت حیدرآباد لوداب نیز کاملا خیر ساز است دانشگاه فقط بیشتر هماهنگ کننده بوده است، در بوستان باشت نیز مرکز بهداشتی وجود دارد که کاملا خیر ساز است خانواده ای فرزند خود را در تصادف از دست دادند و این مرکز را راه اندازی کردند.


وی افزود: کلینیک پزشکان متخصص با مشارکت دانشگاه و یک خیر نیز تاسیس شد، در امامزاده جعفر گچساران نیز مرکز پایگاه اورژانس جاده ای توسط یک خیر احداث شده است، پایگاه اورژانس جاده ای دیل نیز خیر ساز است.

 

دهراب پور ضمن تشکر از مردم گچساران و باشت گفت: این دو شهرستان در بحث خیرین جلوتر از بقیه استان هستند، درمانکاهی در بیمارستان شهید رجایی گچساران راه اندازی شده که کاملا خیر ساز است اورژانس خاتم الانبیا بیمارستان کهگیلویه، مرکز جامع سلامت قلعه دختر، راه اندازی بخش دیالیز در لنده، راه اندازی داروخانه بهداشت و درمان لنده از پروژه های خیر ساز است که اکنون راه اندازی شده اند و در حال ارایه خدمات هستند.


وی با اشاره به برخی از حاشیه ها در خصوص اینکه گفته می شود مجمع خیرین سلامت کمک ها را به یک یا دو  شهرستان اختصاص می دهد گفت: به هیچ وجه اینگونه نیست مجمع در مشخص کردن جایگاه ساخت هیچ نقشی ندارد برخی از خیرین خود مکان ساخت را مشخص می کنند.


جوکار نیز گفت: تاکنون مجمع خیرین ۲۵میلیارد تومان کمک جذب کرده است اکنون در شهر یاسوج همراه سرای بیمار در حال ساخت است و نزدیک به ۷۹درصد پیشرفت فیزیکی دارد، مرکز جامع بیماران خاص بانی آن شرکت سینره است که در سه طبقه در حال ساخت است، ۳۷۵متر مربع هر طبقه آن است مرکز پزشکی هسته ای در بیمارستان امام سجاد در کار ساخت است بانی آن بانک پارسیان  است، در کاکان خانه بهداشت در حال ساخت است و قرار است یک مرکز اورژانس ۱۱۵ در دو طبقه در بیمارستان شهید رجایی یاسوج  راه اندازه شود، در گچساران پلی کلینیک تخصصی دندانپزشکی با ۱۰۰۰متر مربع در حال ساخت است بانی آن بانک کشاورزی است.
 


وی افزود: در بیمارستان بی بی حکیمه نیز یک همراه سرا با مساحت  ۸۰۰متر مربع در حال ساخت است.


جوکار ادامه داد: سه پایگاه مرکز پایگاه جامع سلامت داریم که دانشگاه در تعریف جایگاه آن هیچ نقشی نداشته است از طریق خیرین در حال ساخت است اکنون هیچ متصدی ندارند اما در حال ساخت است اول نیاز سنجی دانشگاه مد نظر است.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/