کد خبر: 138250
گزارش؛
مدرسه ای در دنا و غرق در مشکلات و کمبودها/سوز سرما و خاموشی در کمین دانش آموزان روستای توت نده+تصاویر
مدرسه ابتدایی توت نده با 100 دانش اموز در وضعیت بسیار نامناسبی قرار دارد مدرسه ای که نه آب دارد نه برق و سوز سرمای زمستان در کمین دانش آموزان این مدرسه ابتدایی نشسته است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، روستای توت نده در 18 کیلومتری شهرستان دنا قرار دارد  و یکی  از پر جمعیت ترین روستاهای توابع شهرستان دنا است  در این روستا بیش از 100 دانش آموز ابتدایی وجود دارد که در یک مدرسه مشغول به تحصیل هستند.

 

 با وجود اینکه تنها چند روز از آغاز سال تحصیلی می گذرد اما این مدرسه در وضعیت بسیار بدی به سر می برد به گونه ای که شاید بتوان گفت ادامه تحصیل را برای دانش آموزان با مشکل مواجه می کند، تابستان فصل مناسبی برای تعمیر و تجهیز مدارس بود اما گویا خیلی از مدارس اکنون وضعیت خوبی ندارند.

مدرسه ابتدایی روستای توت نده با وجود تعداد زیاد دانش آموز متاسفانه به لحاظ فیزیکی وضعیت بسیار نامطلوبی دارد که شاید هر غریبه ای آن را ببیند فکر می کند یک مکان متروکه است در حالی که 100 دانش آموز در آن  تدریس می کنند.

 

برق مدرسه توت نده به صورت کامل قطع است در حالی که استاندار کهگیلویه و بویراحمد چند روز قبل اعلام کرد که آب، برق و یا گاز هیچ مدرسه ای نباید به دلیل بدهی قطع شود، فصل سرما نیز در راه است بدون شک سردی هوا در روستای توت نده با شهر یاسوج کمی متفاوت تر است چرا که در نزدیکی کوه دنا واقع شده است.

سوز و سرما در این منطقه گاهی غیر قابل تحمل است از طرفی شوفاژ های این مدرسه ابتدایی نیز به صورت کامل قطع هستند و بدون شک تن کوچک دانش اموزان ابتدایی تحمل سرمای زمستان را نخواهد داشت.

 

از دیگر معضلات و مشکلات مدرسه ابتدایی توت نده وضعیت اسفناک سرویس های بهداشتی آنهاست به گونه ای که به هیچ وجه قابل استفاده نیستند.

نیکمت های رنگ و رو رفته و خراب از دیگر مشکلات این مدرسه ابتدایی است 100 دانش آموز مدرسه توت نده شهرستان دنا در چنین وضعیتی در حال تحصیل هستند اما سوال اینجاست که با وجود اینکه مسئول آموزشی آموزش و پرورش استان مسئولیت بازدید از مدارس استان را بر عهده دارد چرا وضعیت این مدرسه با این مشکلات گزارش داده نشده است.

 

پایه سوم مدرسه ابتدایی توت نده تا 7 مهر ماه فاقد معلم بود و پیگیری اولیا باعث شد معلم به روستا بیاید، جاده ورودی مدرسه پر از چاله چوله هایی است که در فصل زمستان مشکلاتی را ایجاد می کند.

 

انتظار می رود مسئولان آموزش و پرورش استان به ویزه شهرستان دنا بازدیدی از مدرسه ابتدایی توت نده شهرستان دنا داشته باشند.

 

صبح امروز با مسئولان آموزش و پرورش شهرستان دنا تماس گرفتیم و موضوع نیز با آن ها مطرح شد و نهایتا دو نفر را به عنوان بازرس به مدرسه مذکور فرستادند تا پیگیری های لازم را انجام دهند.

 

نتیجه پیگیری های آموزش و پرورش شهرستان دنا نیز به زودی منتشر خواهد شد.

 

در زیر دیگر تصاویر از مشکلات مدرسه ابتدایی توت نده را مشاهده می کنید.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
---
 
انتهای پیام/