کد خبر: 138187
مسئول ستاد مردمی اربعین بهمئی مطرح کرد
ممنوعیت گرفتن هزینه اضافی از زوار اربعین/خودداری زوار بهمئی از ثبت نام در کاروانهای غیر مجاز/لزوم حضور طلبه در هر کاروان
مسئول ستاد مردمی اربعین حسینی شهرستان بر لزوم توجه زائران به توصیه های این ستاد در راستای کمک به زوار تاکید کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ امام جمعه بهمئی و مسئول ستاد مردمی اربعین حسینی شهرستان بر لزوم توجه زائران به توصیه های این ستاد در راستای کمک به زوار تاکید کرد.

حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی گفت:ستاد مردمی اربعین حسینی شهرستان بهمئی در سلسله جلسات توجیهی و کارگاه های آموزشی مسئولان کاروان های زیارتی را ملزم به رعایت قوانین و مقرراتی در راستای تکریم زوار کرد.

 

وی با بیان اینکه تاکید می شود زائران از نام نویسی در کاروان های زیارتی بدون مجوز خودداری کنند، گفت:با توجه به اطلاع رسانی های لازم، عواقب این کار بر عهده خود زائران است.

 

مسئول ستاد مردمی اربعین حسینی شهرستان تصریح کرد:مسئولان کاروان ها حق دریافت هیچ گونه هزینه  اضافی و افزایشی از زائران اربعین حسینی نسبت به هزینه هایی که از قبل اعلام می کنند در داخل مرز،بیرون از مرز و در مسیر کشور عراق ندارند.

 

حجت الاسلام افروغی با اشاره به اینکه مسئول هر کاروان نسبت به تک تک زائران مسئولیت دارد، افزود:برنامه ریزی برای نظم و انسجام، عدم جدایی زائران از کاروان، پیگیری و پیدا کردن زائرینی که گمشده یا از کاروان جدا شدند، بر عهده مسئول هر کاروان است.

 

وی با توصیه به کاروان دارهای اربعین مبنی بر استفاده حداکثری از ظرفیت های این سفر معنوی گفت: هر کاروان یک طلبه یا نیرویی که توسط ستاد اربعین شهرستان معرفی شود، همراه داشته باشد تا وضعیت کاروان را کنترل و قوانین و احکام شرعی را لحاظ کنند.

 

مسئول ستاد مردمی اربعین حسینی شهرستان در پایان با تاکید بر لزوم حفظ شأن وتکریم  زائران به خصوص زوار خانم شرکت کننده در کاروان گفت: قبل از سفر زائرانی که قصد پیاده روی دارند با زواری که قصد دارند با وسیله  نقلیه به زیارت مشرف شوند، تفکیک شوند و مسئولان کاروان ها، تدابیر لازم را برای این مسئله لحاظ کنند.

 

انتهای پیام/