کد خبر: 138102
وزیر نیرو وارد کهگیلویه و بویراحمد شد+تصاویر
وزیر نیرو دقایقی پیش وارد کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان بهمئی شد و در بدو ورود از پروژه احداث فاز اول پست فشار قوی بهمئی بازدید کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس وزیر نیرو دقایقی پیش وارد کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان بهمئی شد و از پروژه‌های در حال احداث پست برق بهمئی و خط انتقال برق ۱۳۲ کیلوولت شاهد- بهمئی بازدید کرد.


این پروژه با ارزش سرمایه گذاری 860میلیارد ریال قرار است برق شهرستان بهمئی را در حوزه مصارف عمومی و صنعتی تامین کند.


در حوزه صنعت هم بدلیل نبود ایستگاه برق فشار قوی این شهرستان تاکنون از نعمت کارخانه ها و صنایع مختلف بی بهره بود که با تکمیل و بهره برادری از این پروژه بزرگ برقی فرصت سرمایه گذاری در حوزه صنعت و اشتغال زایی هزاران جوان فارغ التحصیل جویای کار فراهم می شود.


خط انتقال برق ۱۳۲ کیلوولت شاهد- بهمئی، به طول ۴۵ کیلومتر به صورت باندل دو مداره در حال احداث است که در مجموع ۱۳۱ دکل بزرگ فلزی خواهد داشت.


وزن ۱۳۱ دکل فلزی این پروژه در کل بالغ بر یک هزار و ۴۰۰ تن خواهد بود که برای نگهداری پایه‌های دکل در مجموع هفت هزار تن بتن نیز مورد استفاده قرار می گیرد.


استاندار کهگیلویه وبویراحمد در این بازدید گفت: تامین برق مطمئن و پایدار در منطقه از مهمترین اهداف احداث این خط انتقال به شمار می ‌رود.


حسین کلانتری ابراز داشت: برقدار کردن پست ۱۳۲ کیلوولت بهمئی و افزایش قابلیت اطمینان و پایداری شبکه برق منطقه از دیگر اهداف اجرای این طرح مهم به شمار می ‌رود.


استاندار تصریح کرد: ارزش سرمایه گذاری این طرح بزرگ ۶۸۰ میلیارد ریال است و این طرح با پیشرفت فیزیکی ۵۲ درصدی قرار است که بهار سال آینده مورد بهره‌ برداری قرار گیرد.


همچنین پست برق ۱۳۲ کیلوولت بهمئی نیز که امروز مورد بازدید وزیر نیرو قرار گرفت، با ظرفیت ۵۰ مگاولت آمپر و با ارزش سرمایه ‌گذاری ۱۸۰ میلیارد ریالی، توسط شرکت‌های داخلی در حال انجام است.


این پست برق که عملیات اجرایی آن در سال جاری آغاز شده است به منظور افزایش ضریب اطمینان و توسعه شبکه برق جهت مشترکان خانگی، صنعتی و کشاورزی، افزایش پایداری و کاهش محدودیت‌های شبکه توزیع منطقه، افزایش تعداد فیدرهای خروجی و قابلیت مانور در شبکه توزیع و جبران افت ولتاژ شبکه ۳۳ کیلوولت بهمئی در حال اجراست.

 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---