کد خبر: 137763
در آیین تکریم و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی مطرح شد
ماجرای استخاره بد مدیرکل سابق و اصرار وزیر/نژادصفوی: مدیون هیچ احدی نیستم/رونمایی از وعده های پروازی و ریلی نیک اقبالی/فیلی: جشن تکمیل مسکن مهر برگزار می شود/زارعی:در حوزه راه های اصلی ۶۵ میلیارد تومان پیوست قانون وجود دارد+تصاویر و فیلم
مدیر کل سابق راه و شهرسازی گفت: در بحث اعمال عدالت مورد فشار سیاسی قرار گرفتم و انتظار داشتم در راستای قانون مورد حمایت قرار بگیریم اما با بی عدالتی مواجه شدیم، در آخرین شبی که قصد امدن به این استان داشتم با مقام عالی وزارت گفتم استخاره کردم خوب نبود که مقام وزارت نپذیرفت و این مسوولیت را به بنده سپرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز آیین تکریم و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد با حضور نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، معاون عمرانی استاندار و جمعی از مدیران در سالن حکیم جرجانی یاسوج برگزار شد.

 

مدیرکل سابق راه و شهرسازی ضمن گرامی داشت هفته دفاع مقدس، گفت: هر آمدنی رفتنی دارد و این توفیق نصیب بنده شد بعد از خدمت به مردم شریف این استان، از این منصب خداحافظی  خواهم کرد، خداوند را شاکرم در مدت محدود اکثر پروژه ها در حوزه مسکن و راه را توانستیم فعال کنیم و آنهایی که باید ببینند خواهند دید و امیدوارم به عنوان تحفه‌ای از بنده بپذیرند.عبدالمجید نژادصفوی بیان کرد: امروز که از استان خداحافظی میکنم مدیون هیچ احدی نیستم و سوابق مختلف لطفی بود که توسط مسوولان به بنده شد و وابستگی های سیاسی و جناحی نداشتم زیرا اعتقادی به این موضوع نداشتم و هدفم این بود بر اساس تخصص در این سیستم خدمت کنم.وی افزود: امروز با توجه به خون شهدا مسوولیت داریم که پاک دست، پاک چشم و امانت دار بوده و در کنار فشار های سیاسی که وقت ها را از ما اتلاف کرد.


نژادصفوی گفت: در راستای سیاست های اداره متبوع تکالیف سختی بر عهده بنده گذاشته شد اما تلاش این بود که متناسب با توان به این مردم خدمت کنم، اگر بنده انتصابی در سازمان داشتم مدیون شایسته سالاری بود.


وی بیان کرد: در تمام زمینه ها نظیر کمیسیون ماده ۵ با هدف اصلاح کار کردیم و نگاه سیاسی وجود نداشت و به دنبال سپردن حق به حق دار بودیم، امروز بیانات رهبر انقلاب سبب اشاعه خدمات انقلاب به فراتر از مرزها شده است و خداوند را شاکرم که به دلیل سن و سال به دنبال میز و مقام نبودم و خداوند را نیز شاکر که با لباس دست دوم آمدم و با لباس دسته سوم خواهم رفت.


نژادصفوی گفت: بنده تسلیم محض سیاست های دولت  و وزارت متبوع بودم، این مسوولیت سخت بوده و واگذاری هرگونه اراضی باید با لحاظ حق و حقوق دیگران باشد، باید گفت کسانی که با جیب خود سرمایه گذاری کرده و در ۷ ماه گذشته فعالیت شده تشکر میکنم.


مدیر کل سابق راه و شهرسازی گفت: بحث اعمال عدالت مورد فشار سیاسی قرار گرفتم و انتظار داشتم در راستای قانون مورد حمایت قرار بگیریم اما با بی عدالتی مواجه شدیم، در آخرین شبی که قصد امدن به این استان داشتم با مقام عالی وزارت گفتم استخاره کردم خوب نبود که مقام وزارت نپذیرفت و این مسوولیت را به بنده سپرد.


وی افزود: انتظار داشتیم کسانی که این همه فشار سیاسی آوردند به جای آن در وزارت  متبوع صرف خدمت به مردم می شد.

نژادصفوی در پایان بیان کرد: به نوعی خودم را فرزند استان میدانم و خدا را شاکرم که بدون دغدغه از استان خارج می شوم، اگر انتصاب و مسوولیتی وجود دارد که در راستای رضایت خداوند باشد نه رضایت اشخاص صورت گیرد.

 

در ادامه معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: استان یک درصد جمعیت کشور را داراست اما در بخش منابع ابی، نفت و گاز ، سرمایه های زیادی داشته و به کشور خدمت می کند.

عزیز فیلی بیان کرد:  محور شریانی اصفهان به سمت خوزستان از این استان و یاسوج به سمت یزد و فارس از این استان می گذرد که باید مورد توجه قرار گیرد.

فیلی افزود: در بخش راه ها ۱۲۰۰ میلیارد تومان قرارداد با پیمانکاران بسته و ۶۰۰ میلیارد تومان از جمله پاتاوه دهدشت ، گچساران _ بهبهان قرارد بسته شده است.

وی بیان کرد: در شرایط حاضر منابع محدود بوده و با پیگیری نمایندگان ۱۳۵۰ میلیارد تومان با دو هزار پروژه در دست اجراست که چند برابر استان مازندران پروژه وجود داشته و این نشان دهنده توجه دولت به بحث راه ها است.فیلی گفت: حجم اعتباری و قراردادها توسط عوامل راه و شهر سازی و نیروهای همین استان استفاده شده که این‌نشان دهنده توانمندی در صنعت حمل و نقل است و در بحث راهداری به تناسب استان های همجوار بیشتر کار صورت گرفته و این در شرایط سخت توپوگرافی بوده است.

 

وی افزود: احداث راه در استان با توجه به توپوگرافی مشکل بوده اما از حیث جایگاه در ساخت پل ها، تونل ها سرمایه گذاری های زیادی صورت گرفته است و اولویت این استان تکمیل  پروژه های نیمه تمام  مانند یاسوج-شیراز، یاسوج-اقلید  و یاسوج -پاتاوه است که در حال چهار خطه شدن هستند.فیلی در پایان گفت: در مقوله ساختمان و مسکن جزء استان هایی بوده که جشن مسکن مهر برگزار و  تکمیل خواهد شد که آقای نژاد صفوی در این خصوص تلاش های زیادی داشتند.

 

در ادامه این مراسم نماینده شهرستان های بویراحمد و دنا گفت: خداوند متعال را شاکریم که توفیق خدمت گذاری در انقلاب اسلامی به ما داده که امکان خدمت به مردم انجام شود، مسوولیت بار سنگینی بوده که امانت است و باید دید چگونه از این امانت صیانت می شود.


غلام محمد زارعی بیان کرد: راه و شهرسازی یکی از حوزه های مهم است، راه در دنیا یکی از زیربناهای توسعه است بنابراین قانون گذار و مجری باید با اشراف به مقوله راه هدف گذاری ها را محقق کند.


وی افزود: راه در کهگیلویه و بویراحمد یک مقوله مهم و اصلی است، در سفر مقام معظم رهبری تصمیم گرفته شد مقوله راه به عنوان مسئله اصلی تشریح شود، و بیان شد که اگر راه از بوشهر به سمت یاسوج یا از مسیر بندر عباس به دیگر نقاط کشور صورت گیرد هزینه ها کمتر خواهد شد.زارعی ادامه داد: در زمان سفر رهبر انقلاب وقتی استاندار سابق  استان این موضوع را خدمت رهبر انقلاب بیان کردند، رهبر انقلاب فرمودند راه یک‌موضوع ملی بوده و به این استان هم کمک میکند بنابراین از امروز  نگاه به راه تحت پروژه های سفر مقام معظم رهبری که از جمله آنها پاتاوه _ دهدشت بوده، ملی  است و مردم استان بیان می کنند برای ایجاد فضای رونق، افزایش رشد اقتصادی راه ها باید مورد توجه قرار گیرد.


وی بیان کرد: در شهرستان بویراحمد 2 هزار و 500 کیلومتر راه اصلی و فرعی وجود دارد اما در این مقوله کمتر مورد توجه قرار گرفته است، 50 درصد راه های روستایی مناسب بااستانداردهای کشور نیست.

 

نماینده بویراحمد و دنا ادامه داد: امسال در حوزه راه های اصلی ۶۵ میلیارد تومان پیوست قانون وجود دارد که البته هنگام تصویب توسط دولت ۲۷ میلیارد تومان بود اما با چانه زنی ها به ۶۵ میلیارد تومان افزایش یافت.


زارعی گفت: هیچکس تصور نمیکرد بحث راه آهن به عنوان یک کوریدر به سمت طبس و خارج مرزها مورد توجه قرار گیرد و علی رغم شرایط و مشکلات کشور و نبود برگشت منابع نفت، این پروژه راه آهن اجرایی شد و امسال در قانون بودجه سالیانه برای ردیف بودجه آن در حال تلاش هستیم.

 

وی افزود: پیمانکاران که سرمایه های ارزشمندی هستند و با داشته های خود به مسائل عمرانی ورود می کنند باید مورد توجه قرار گیرند، در شرایط حاضر در راه های اصلی و فرعی و پیشرفت های آنها ناشی از حضور پیمانکاران و مسوولان مختلف است که باید با نیروی انسانی کارآمد و توجه عادلانه و تعلق سازمانی باشد پیشرفت ها بیشتر خواهد شد.
 

زارعی در پایان گفت: خوشحال هستیم که اگر امروز مهاجرت معکوس و رونق تولید ناشی از پیشرفت در حوزه راه های روستایی بوده‌است.

 

مدیر کل جدید راه و شهرسازی استان نیز ضمن خیر‌مقدم به مهمانان جلسه، عنوان کرد: هفته دفاع مقدس و همچنین ایام حزن و اندوه سرور و سالار شهیدان را گرامی می داریم، بنده این مراسمات را تجربه کرده و در حدود دو سال پیش با سمت معاونت عمرانی با شادی و شوخ طبی رها کردم زیرا در پیشگاه خداوند متعال احساس رضایت داشتم و امروز اگر این پست را تصاحب کردم نگران هستم که خدایی نکرده نشود در   این مسوولیت موفق نباشم، و بارها دست خود را به بارگاه خود دراز کردم اگر نتوانم خدمت کنم این مسوولیت را از بنده سلب کند.


پژمان نیک اقبالی گفت: حدود دو سال پیش که با مسئولیت معاونت عمرانی استاندار  خداحافظی کردم فکر نمی‌کردم روزی مسوولیت مدیر کلی راه و شهرسازی  را برعهده بگیرم اما در این مدت بیکار نبودم به عنوان مثال اگر پلی مشکل داشت پیگیری میکردم، مشکل فرودگاه را با رئیس فرودگاه مطرح میکردم زیرا فرزند این استان هستم و احساس دین میکنم.وی افزود: با حضور در کنار آقای اسلامی وزیر راه و شهرسازی متوجه شدم او در رابطه با مردم استان و راه های آن دلسوز هستند و اشاره کردند عشایر آن مناطق را مورد توجه قرار دهید ، این وسعت نظر سبب شد که در خصوص جاده پاتاوه _ دهدشت و جاده جدیدی که از سمت گچساران و‌ گناوه به سمت پاتاوه-دهدشت باز می شود  و آزاد راه یاسوج _ شیراز این موضوعات را مطرح و بیان کردم باید حل شود که آقای اسلامی موافقت کرده و قول دادند اگر سرمایه گذار وارد نشود خود وزارت وارد خواهد شد، دومین خواسته در خصوص فرودگاه بوده و خواستار  زمینه ایجاد پروازهای جدید بوده که آقای اسلامی  قول مساعد دادند، سومین خواسته‌ این  بوده که پروژه های استان را بدون حواشی و  مرزهای سیاسی و موضوعات  گرمسیری و سردسیری به اتمام برسانم و از او قول گرفتم.

 


نیک اقبالی بیان‌کرد: در‌ شرایط حاضر از همه دوستان، مدیران، فضای مجازی نسبت به همه آنها  ارادت داریم اما فضای مجازی استان نیاز به اصلاح دارد، خداوند متعال ستار عیوب است و از آنها  می خواهم ضعف ها را فقط نبینند زیرا فقط ۱۴ معصوم بدون نقص و عیب هستند.وی افزود: در برنامه های خود و اولویت ها ضمن توجه به راه های اصلی به فرعی ، اتصال استان به آزاد راه و پیگیری استان به خط ریلی را در برنامه خواهم داشت، بحث فرودگاه، مسکن مهر را پیگیری و وارد فاز جدیدی خواهیم شد، باز آفرینی شهری را در دستور کار قرار خواهیم داد، نبود طرح های جامع و طرح تفضیلی در شهر ها را مورد توجه قرار خواهم داد،  بافت فرسوده را پیگیری خواهم کرد، چون عضو نظام مهندسی هستم به این حوزه کمک کرده و دست مهندسان را خواهم فشرد و به نیروی کاری و توانمند توجه خواهم کرد.


نیک اقبالی در پایان گفت: در پیشگاه خدا سوگند یاد خواهم کرد که در این‌مسولیت کوتاهی نخواهم کرد و وظایف خود را انجام دهم.

 

تصاویر بیشتری از این مراسم در ادامه امده است:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

در حال تکمیل...