کد خبر: 135014
بخاطر یک اقدام زشت نام شهر و دیارمان را خراب نکنیم/بجای انتشار، این کلیپ را در اختیار نهادهای مسئول قرار میدادیم
نباید فراموش کرد چنین تصاویر و کلیپ های نامناسب در خصوص حقوق حیوانات چهره ای زشت و تنفرآور از یک استان که با ارزش های تاریخی و فرهنگی گره خورده است میشود و چه به بسا از استان ما چهره ای نامناسب و منفی را به دیگر هموطنان نشان دهد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ در چند روز گذشته تصاویری از یک اقدام نامناسب در فضای مجازی منتشر شد که در آن یک خودروی پراید در حل کشیدن سگی با طناب بود.

 

این اقدام ناشایست  سبب واکنش  منفی کاربران در فضای مجازی شد، که  معتقد بودند نوعی ترویج خشونت و بازتاب منفی در جامعه است و این اقدام را محکوم کردند.

 

در این خصوص فرد مورد نظر با بی اعتنایی به حقوق دیگر موجودات، هم جنبه های شرعی و هم جنبه های انسانی را پایمال کرده است و شاید یکی از دلایلی که سبب واکنش مختلف افراد نسبت به این موضوع شد همین نقض اررزش ها بوده است.

 

از دیگر موضوعاتی که قابل ذکر است به احتمال زیاد نظیر چنین اتفاقاتی در استان های دیگر رخ میدهد،  اما کمتر دیده میشود کلیپ ها و عکس های خشونت آمیز نشر داده شود و این موضوع به عنوان یک آسیب در جامعه مطرح است.

 

نباید فراموش کرد چنین تصاویر و کلیپ های نامناسب در خصوص حقوق حیوانات  چهره ای زشت و تنفرآور از یک استان که با ارزش های  تاریخی  و فرهنگی گره خورده است میشود و چه به بسا از استان ما چهره ای نامناسب و منفی را به دیگر هموطنان نشان دهد.

 

از طرف دیگر برخی کارشناسان می گویند انتشار چنین رخدادهایی بعدا در در خانواده ها نیز تاثیرگذار خواهد بود و ضمن تاثیر بر روح و روان اعضای خانواده حتی منجر به اتفاقات جبران ناپذیر می شود و البته تلفیق این فیلم ها با تفنگ و موسیقی و آغشته شدن با احساسات بر سرعت این کار اضافه خواهد کرد.

 

حال بهتر بود کسانی که این فیلم را گرفته اند به جای انتشار آن در فضای مجازی در اختیار نهادهای مسئول قرار می گرفت تا به جای ساختن یک چهره نامناسب از استان با این افراد برخورد لازم صورت می گرفت.

 

انتهای پیام/