کد خبر: 133586
کسب رتبه اول کشوری پرسش مهر ریاست جمهوری توسط دانش آموز گچسارانی+تصاویر
فروغ هاشمی فتح دانش آموز نخبه گچسارانی موفق شد در نوزدهمین کنگره پرسش مهر ریاست جمهوری در رشته فیلم مستند مقام اول را کسب کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،مراسم اختتامیه نوزدهمین کنگره ملی پرسش مهر ریاست‌جمهوری صبح سه شنبه با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری، سیدجواد حسینی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش، علیرضا کاظمی، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد.

 

در این کنگره ملی و در بخش فیلم کوتاه مستند" فروغ هاشمی فتح "دانش آموز گچسارانی با موضوع آداب و رسوم سنتی با عنوان "تی دا" مقام اول کشور را کسب کرد.

هر ساله رئیس جمهوری با هدف پرورش روحیه پرسش‌گری و توانایی نقد و تحلیل پدیده‌ها، ایجاد تعامل بیشتر میان معلمان و دانش‌آموزان، ایجاد نشاط، شادابی و تحرک بیشتر در مدارس، ترویج و تقویت امر تحقیق و پژوهش در آموزش و پرورش، گسترش و تقویت فعالیت‌های گروهی و کشف، رشد و پرورش استعدادهای بالقوه در مراسم گشایش مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید خطاب به دانش‌اموزان کشور، پرسشی با عنوان «پرسش مهر» مطرح می‌کند.

حسن روحانی،پرسش مهر ۱۹ را این‌گونه در جمع فرهنگیان و دانش‌آموزان مطرح کرد که «سال گذشته چه مهارت‌هایی را در مدرسه آموختید و امسال چه انتظاراتی در این‌زمینه دارید؟ دانش‌آموزان پاسخ دهند که چه کسی و کدام معلم بیشتر به آن‌ها در زمینه مهارت‌آموزی کمک کرد و به‌نظر آن‌ها کدام مهارت‌ها بیشتر برای آینده زندگی آن‌ها مفید بوده و به‌کار می‌آید و مهم است؟».

حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در مسابقات پرسش مهر ۱۹ شرکت کردند. شرکت‌کنندگان در رشته‌های هنرهای نمایشی ۳۹ هزار و ۹۷۵ نفر، در هنرهای آوایی یک میلیون و ۱۳۲ هزار و ۱۶۷ نفر، در هنرهای تجسمی ۶۶۹ هزار و ۵۶۲ نفر، در رسانه و فضای‌مجازی ۴۶ هزار و ۷۳۸ و در حوزه ادبی و پژوهشی ۳۳۳ هزار و ۲۹۷ نفر بودند. از این تعداد ۲۵۰ نفر از دانش‌آموزان و فرهنگیان برگزیده این دوره از کنگره شدند که صبح سه شنبه از آن‌ها تقدیر شد.

این پایگاه خبری تحلیلی این موفقیت بزرگ را به این دانش آموز موفق و خانواده محترمشان  تبریک عرض می کند.

انتهای پیام