کد خبر: 133533
ویدئوکلیپ هایی که این بار کودکان را هدف گرفتند/تیری زهرآلود بر پیکره فرهنگ اصیل قوم لر+تصاویر
در این ویدئو کلیپ ها دختر و پسر 8 و 9 ساله را به نمایش می گذارند و آهنگی با محتوای نا متناسب با فرهنگ لری را با آن هماهنگ می کنند که این مسلما در رشد این کودکان تأثیر دارد کودکانی که آینده درخشانی دارند و با تربیت نیکو باید این را یادآور شد، در حالی که برخی آمده اند تا به بهانه شادی تیری زهرآلود را بر پیکره فرهنگ اصیل و غیرت قوم لر بزنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس فضای مجازی  که از ان به شمشیری دو لبه یاد می شود فضایی که هم فرصت است و هم تهدید اما سوال اینجاست که چرا مردم استان کهگیلویه و بویراحمد فرصت های فضای مجازی را کمتر می بینند و بیشتر این فضا به یک تهدید برای استان تبدیل شده است

 

زمانی می گویند تهدید است که به واسطه آن مشکلی در زندگی عادی مردم ایجاد شود و می توان گفت که فضای مجازی به ویژه اینستاگرام برای کهگیلویه و بویراحمد برای سنت و آداب و رسوم این استان یک تهدید است تهدید بزرگی که اگر کنترل نشود فاجعه به بار می آورد.

 

---
---

 

تا چندی پیش در فضای اینستاگرامی شاهد زیر سوال رفتن غیرت قوم لر و اصالت زنان لر و به نمایش گذاشتن آن ها  در ویدئو کلیپ های لری با مضامین نا مناسبی بوده ایم مضامینی که هویت زن لر را نشانه گرفته است و می خواهد هویت اصیل او را دگرگون سازد.

 

 

اما در روزهای اخیر شاهد گونه ای دیگر از هدف گرفتن فرهنگ قوم لر بوده ایم، و آن هم این است که دختران و پسران را با لباس محلی و بومی استان پوشانده و با حالت های خاص در این ویدئو کلیپ های لری به نمایش می گذارند و این واقعه تلخ را فرهنگ اصیل قوم لر بر نمی تاباند.

 

 

---

در این ویدئو کلیپ ها دختر و پسر 8 و 9 ساله را به نمایش می گذارند و آهنگی با محتوای نا متناسب با فرهنگ لری را با آن هماهنگ می کنند که این مسلما در رشد این کودکان تأثیر دارد کودکانی که  آینده درخشانی دارند و با تربیت نیکو باید این را یادآور شد، در حالی که برخی آمده اند تا به  بهانه شادی  تیری زهرآلود را بر پیکره فرهنگ اصیل و غیرت قوم لر بزنند.

 

 

---

در این جا این سوال پیش می آید که مسئولین دغدغه مندی که متولی فرهنگ هستند کجا هستند و برای ترویج فرهنگ بومی و اصیل لر چه اقدامی کرده اند؟

 

مسلما با خواب عمیق مسئولین حوزه  فرهنگ باید شاهد تزلزل فرهنگ و اصالت در میان اقوام لر باشیم در ابتدا زن که قل