کد خبر: 133307
اظهارات شهروندان یاسوجی پس از ترندشدن #اجاره_خانه
اقدام کاربران فضای مجازی دست مریزاد دارد/ فکری به حال خانه های خالی کنید/احساس مسئولیت در قبال هم نوع خود و اجاره نشین داشته باشیم+تصاویر
یکی از شهروندان گفت: مسئولین باید فکری به حال خانه های خالی کنند و مالیات های بیشتری برای آنان در نظر بگیرند تا افرادی که اجاره بیشتری می گیرند حداقل سعی کنند به خاطر مالیات زیاد که به آن‌ها تعلق گرفته است مجبور شوند خانه‌ها را با قیمت مناسب به خانواده‌ها اجاره دهند و مردم نیز از گرفتاری نجات پیدا کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ در هفته های اخیر کاربران فضای مجازی به دنبال حمایت از مستأجرینی که حقوق آن ها پایمال شده است و همچنین صاحبان خانه ای که اجاره بها را بدون دلیل بسیار بالا برده اند در شبکه اجتماعی توئیتر هشتگ #اجاره_ خانه را ترند برتر کردند که این موضوع واکنش شهروندان یاسوجی را نیز در پی داشت وآن ها نیز از افزایش روند اجاره بها در استان ابراز نارضایتی کردند.

 

 

یکی از شهروندان شهر یاسوج بیان کرد: اقدام کاربران فضای مجازی بسیار خوب بوده است و من می توانم به آنها بگویم کارشان واقعا عالی بوده و دست مریزاد دارد.

 

وی افزود: تنها اجاره خانه نیست که قیمت آن یک دفعه بالا رفته است و همه این مسائل در کشور همینطور است مسئولین باید نظارت داشته باشند اما حرف من با خودم و مردم این است کمی نوع‌ دوستی و احساس مسئولیت در قبال هم نوع خود داشته باشیم بسیار خوب است.

 

این شهروندادامه داد: شاید این صحبت کلیشه‌ای باشد اما به نظر من مردم باید خودشان تلاش کنند تا سطح زندگی شان را بالا ببرند، صحبت من با شمایی است که الان هم پولی ندارید برای  اجاره بدهید به نظر من شما باید خودتان فکر کنید و تصمیم بگیرید دیگر از دست دولت برای مردم هیچ کاری بر نمی آید و مردم خود باید به فکر زندگی شان باشد، حالا که از همه نظر به ما فشار می آید با هم مهربان تر باشیم.

 

 

 شهروندی دیگر اظهار کرد: کار کاربران فضای مجازی قطعاً کار بسیار مثبتی است از جمله نکات مثبت و خوبی بوده که در فضای مجازی بازخورد خوبی داشته است اما تنها اکتفا کردن به اینکه آن را به فضای مجازی محدود کنیم و این اقدام را وارد فضای واقعی نکنیم این اقدام ناکار آمد جلوه پیدا می کند که این هشتگ باید در فضای واقعی کارکردهای خودش را نشان دهد و مسئولین وارد فضاشوند و اقدامات لازم را انجام دهند،  مشکلات مردم را مشاهده کنند و ودرد های زندگی مردم رادرک کنند وبرای حل آن ها اقدام کنند، نه این که فقط یک ترند اکتفا شود.

 

 

مسئولین در بحث اجاره خانه می توانند کارهای زیادی انجام دهند با استفاده از نظارت هایی که بر روی اجاره بها دارند می توانند این مورد را کنترل کنند خیلی از خانه ها هستند که به مدت زیادی بلا استفاده هستند و بدون اینکه کسی در آنها ساکن باشد خالی مانده اند.

 مسئولین باید فکری به حال خانه های خالی کنند و مالیات های بیشتری برای آنان در نظر بگیرند تا افرادی که اجاره بیشت