کد خبر: 133111
دوگانه سفر غلام محمد زارعی به یک روستا؛ از الحاق آجم به بویراحمد تا واکنش مسئولان کهگیلویه/موضوع ساده ای که جنجالی شد
در باب سفر زارعی به بخش مارگون و بعد از آن به روستای آجم از توابع بخش دیشموک نظرات مختلفی بیان شد برخی این سفر را به درخواست مردم روستای اجم دانستند و برخی نیز از این موضوع برآشفته شدند و ان را یک موضوع سیاسی تلقی کردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نماینده شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در روزهای اخیر به منظور پیگیری سفری به بخش مارگون شهرستان بویراحمد انجام داد و البته این سفر با حاشیه های زیادی در روزهای اخیر همراه بود  و کار به جایی رسید که واکنش امام جمعه دیشموک را نیز به دنبال داشت.

 

در باب سفر زارعی به بخش مارگون و بعد از آن به روستای آجم از توابع بخش دیشموک نظرات مختلفی بیان شد برخی این سفر را به درخواست مردم روستای اجم دانستند و برخی نیز از این موضوع برآشفته شدند و ان را یک موضوع سیاسی تلقی کردند.

 

امام جمعه دیشموک در خطبه های نمازجمعه این هفته با اشاره به این مساله اظهار کرد: مسئولینی از استان به دهستان آجم سفر می‌کنند و با مسئولین بخش ما هیچ گونه هماهنگی در این زمینه صورت نگرفته که برخی هدف از این سفر مسئولین شهرستانی دیگر را جدا کردن دهستان آجم از بخش دیشموک دانستند.


 حجت الاسلام راوند گفت: اولاً اگر کسی به منطقه‌ای سفر می‌کند و دنبال خدمات رسانی است باید با مسئولین بخش ما هماهنگ می‌کردند. ثانیاً اگر این گمانه زنی واقعیات داشته باشد که بعضی‌ها دنبال الحاق کردن آجم به بخش مارگون هستند چنین کاری شدنی نیست زیرا اگر کسانی به دنبال ضربه زدن به بخش دیشموک هستند تا بخش مارگون ارتقا پیدا کند و شهرستان شود این قابل پذیرش نیست.

 

غلام محمد زارعی از مدت ها پیش به دنبال تبدیل مارگون به شهرستان بود که واکنش امام جمعه دیشموک به این مساله در نوع خود جالب بود و در واقع هشداری به نماینده بویراحمد و دنا بود که نمی توانند با جدایی آجم از دیشموک، مارگون را ارتقا دهند و به شهرستان تبدیل کنند.

 

از سوی دیگر گفته می شود این سفر بدون هیچ گونه هماهنگی با مسئولان بخش دیشموک صورت گرفته است و ماجرا از جایی آغاز شد که تعداد زیادی از اهالی آجم از ایل طیبی در مسیر سفر غلام‌محمد زارعی به بخش مارگون بویراحمد از او خواستند تا با حضور در منطقه آن ها از روستا و اراضی کشاورزی آجم نیز بازدید کند.

 

نماینده بویراحمد نیز اعلام کرده است در حاشیه بازدید از مناطق مارگون مردم از ما خواستند مسائل را بررسی کنیم و به همین دلیل به این روستا رفتم.

 

حال با توجه به اتفاقات پیش امده و صحبت های رد و بدل شده نمی توان نتیجه گیری دقیقی انجام داد اما هر آن چه هست این که سیاست زدگی در استان کهگیلویه و بویراحمد کار را به جایی رسانده است که بازدید درست یا غلط یک نماینده برای پیگیری مشکلات مردم تا این اندازه سر و صدا به پا کند که البته نقش رسانه ها در این موضوع هم چندان کم نبود.

 

سعید محمدی

 

انتهای پیام/