کد خبر: 132922
در گفتگو با فرمانده سپاه فتح مطرح شد
هشتاد درصد گلایه ها در گچساران مربوط به حوزه اشتغال است/برخی ها معتقدند که پارتی ندارند و مورد ظلم قرار گرفته اند
سردار خرم دل: نزدیک به120نفر از مردم عزیز شهرستان گچساران را ملاقات کردیم که به نوعی حدود 80درصد از درخواست ها و مشکلات مردم این شهرستان در بحث اشتغال بود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سردار حمید خرم دل ،فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد ظهر امروز در  دیدارهای عمومی با مردم در شهرستان های استان، گفت:با توجه به بُعد مسافت شهرستان ها تا مرکز استان، حجم بالای مراجعات مردمی و نیز ماموریت های مختلفی که در این زمینه وجود دارد ؛طبیعتا کمتر می توانیم در خدمت مردم در مرکز استان باشیم.

 

وی افزود:کهگیلویه و بویراحمد استانی با مردمانی محروم است و با توجه به هزینه های بالای رفت و آمدها به مرکز استان و دیگر مسائل مرتبط با این موضوع؛ تدبیری اتخاذ شد که با جمعی از همکاران در حوزه های خدمات رسانی در شهرستان هاخدمت شهروندان عزیز باشیم و از نزدیک با مردم دیداری چهره به چهره داشته باشیم.

 

اشتغال جوانان در صدر مشکلات گچسارانی ها

خرم دل تصریح کرد:گچساران اولین شهرستان در این زمینه است که امروز نزدیک به 120نفر از مردم عزیز این شهرستان را ملاقات کردیم، که حتی بخشی هم از مناطق اطراف بودند که درحوزه های نیروی انسانی،اشتغال،ایثارگران،مشمولین و دیگر موارد گلایه ها،درخواست ها و حرف هایی داشتند.

 

 وی تصریح کرد: برنامه هم این است که این موارد جمع بندی شوند و به یک نتیجه مطلوبی برسیم ،برخی ها احساس می کنند که پارتی ندارند و گاهی هم افرادی در حوزه هایی تخصص دارند و معتقدند که مورد ظلم قرار گرفته اند که در این راستا با اداره کار،شرکت نفت و گاز،نمایندگان مجلس ،قرارگاه خاتم(ص) و دیگر نهادهای مربوطه جلساتی برگزار خواهیم کرد که امیدوارم مشکلات عزیزان مرتفع شود.

 

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد اظهارکرد:به نوعی می توان گفت حدود 80درصد از درخواست ها و مشکلات مردم این شهرستان در بحث اشتغال بود،به هرحال سعی داریم که حداقل هر ماه یکبار با مردم یک شهرستان دیدار مردمی داشته باشیم.

 

بهره برداری از 1000پروژه محرومیت زدایی در سال 98

وی در ادامه با اشاره به برنامه های سپاه فتح استان در راستای اقتصاد مقاومتی گفت:بیش از 1000پروژه در حوزه های مختلف در دست احداث وجود دارد که باید در سال 98به بهره برداری کامل برسند و تحویل مردم این  استان بدهیم ،در حوزه های مسکن مددجویان کمیته امداد،پروژه های آبرسانی ،کشاورزی و دامپروری فعالیت ها ادامه دارند.

 

خرم دل اظهارکرد: از این تعداد پروژه ها، حدود 650منزل مسکونی مربوط به مددجویان کمیته امداد است که هر منزل مسکونی حدود 40میلیون تومان اعتبار دارد؛ بنابراین در مجموعه قرارگاه پیشرفت و آبادانی ،بسیجیان مشغول به فعالیت هستند و در حوزه کشاورزی و دامداری هم یکی از برنامه ها در حوزه اقتصاد مقامتی بحث آموزش و افزایش بهره وری است که احساس این است که در این استان باید توجه بیشتری به این موضوع شود.

 

فرمانده سپاه فتح استان تصریح کرد:تلاش این است که در بحث افزایش بازدهی محصولات و بازدهی کشاورزی ،افزایش بهره وری را داشته باشیم که با کمک عزیزان در حوزه ترویج هم کارهای خوبی در حال انجام است.

 

خرم دل در پایان گفت: گروه های جهادی هم در مجموعه بسیج دانش آموزی و دانشجویی خصوصا در فصل تابستان در بخش ها و حوزه های مختلف درحال انجام خدمات به محرومین هستند و امسال تصمیم بر این شده است که یک سازماندهی و هماهنگی بیشتری بین گروه های جهادی وجود داشته باشد به این خاطر که بین گروه های جهادی،بسیج سازندگی و قرارگاه پیشرفت یک هم افزایی صورت بگیرد تا هم هدف گزاری و هم نتیجه گیری مطلوبی داشته باشیم.

 

انتهای پیام/