کد خبر: 132846
بازدید معاون رئیس جمهور از پروژه های گردشگری شهرستان بویراحمد+تصاویر
علی‌اصغر مونسان با ضرورت توجه به عشایر گفت: ظرفیت خیلی خوب جشنواره عشایری برای معرفی اداب و سنن عشایر سراسر کشور که علاوه بر معرفی صنایع دستی و گردشگری استان ها خودشان در حوزه تولیدات عشایری نیز نقش فعال و موثری خواهند داشت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به همراه استاندار و مسئولان استانی پروژه های مجتمع پارک آبی سر آبتاوه  و جشنوراه عشایری استان های جنوبی کشور را در یاسوج افتتاح کردند.

 

در این مراسم علی‌اصغر مونسان با ضرورت توجه به عشایر گفت: ظرفیت خیلی خوب جشنواره عشایری برای معرفی اداب و سنن عشایر سراسر کشور که علاوه بر معرفی صنایع دستی و گردشگری استان ها خودشان در حوزه تولیدات عشایری نیز نقش فعال و موثری خواهند داشت.

 

وی افزود: جشنواره عشایر بهترین فرصت برای ایجاد نشاط و شادی برای مردم و معرفی ظرفیت های گردشگری استان کهگیلویه وبویراحمد که باید از این فرصت استفاده لازم را ببریم.

 

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور تصریح کرد: امیدواریم با بهره گیری از این فرصت در آینده نیز شاهد برگزاری هرچه بهتر و پرشور تر این جشنواره در راستای معرفی تولیدات فرهنگی و آداب و سنن عشایری باشیم.

 

وی گفت: این جشنواره فرصت خوبی است که سایر استان های کشور مشارکت داشته باشند و از حمایت های ویژه استاندار و اداره کل صنایع دستی و گردشگری استان قدردانی می کنیم.

 

مونسان تاکیدکرد: در حوزه تولید و صادرات نفت استان نقش ویژه ای دارد از ظرفیت فراتر از این می توان استفاده کرد گردشگری رتبه سوم در جهان را دارد ونقش ویژه ای در اشتغال دارد و می توان از نقش گردشگری شروع کرد و صنایع دستی فاخر را داریم که دارند تولید می شوند ومی شوند از آن ها در درآمدزایی استفاده کرد.

 

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: یکی از مسائل پیشرفت این استان بخش گردشگری است این قول را خواهم داد که به بزرگترین مرکز گردشگری تبدیل شود.

 

گفتنی است مجتمع پارک آبی سر آبتاوه با نه هزار متر هتل و ۷ هزار متر  پارک آبی به بهره برداری رسید.

 

ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/