کد خبر: 131489
در گفتگو با مدیر کل بحران استان مطرح شد:
بسیج تمامی امکانات سه شهرستان برای اطفای حریق در کوه های دیل/سه نفر بازداشت شده اند
محمدی تبار: آتش سوزی بسیار گسترده و بدطور است به دلیل اینکه منطقه بسیار صعب العبور است و بسیار کوهستانی، با هماهنگی فرماندار گچساران یک فروند بالگرد اعزام کرده ایم شرکت نفت هم نیرو های خود را اعزام کرده است در ارتفاعات کوه های دیل و گناوه لری نیروها اعزام شده و در حال اطفاءحریق هستند.

 مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه وبویراحمد در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص آخرین جزئیات آتش سوزی در منطقه دشتک دیل و گناوه لری گچساران بیان کرد: متأسفانه آتش سوزی از دیروز در کوه های منطقه دیل رخ داده است و احتمال دخیل بودن عوامل انسانی در این آتش سوزی دور از ذهن نیست.

 

وحید محمدی تبار اظهار کرد: 3 نفر در خصوص آتش سوزی توسط مأمورین محیط زیست و منابع طبیعی و نیروی انتظامی بازداشت شده و جهت بررسی تحویل مقامات قضایی شده انددیروز نیروهای منابع طبیعی و مردمی آتش را کنترل کردند اما متأسفانه امروز شعله ور شد بلأخره وقتی یک کنده در ختی می سوزد زغال آن تا 24 ساعت وجود دارد و وزش باد سبب می شود که دوباره شعله ور شود، کوه صعب العبور و صخره ای است و یک زغال از آنجا به پایین بیفتد نقطه دیگری را دچار آتش سوزی می کند.

 

محمدی تبار گفت: امروز آتش سوزی بسیار شعله ور شد و در ساعات اولیه نیروهای شورای مدیریت بحران شهرستان و محیط زیست و منابع طبیعی و نیرو های مردمی منطقه و ادارات را به محل اعزام کردیم گزارشاتی مبنی بر اینکه چندین نفر در منطقه دچار تنگی نفس شده اند به ما رسید و بلافاصله مرکز فوریت های پزشکی استان وارد منطقه شد که تا به الان گزارش خسارت انسانی نداشته ایم.

 

وی افزود: آتش سوزی بسیار گسترده و بدطور است به دلیل اینکه منطقه بسیار صعب العبور است و بسیار کوهستانی، با هماهنگی فرماندار گچساران یک فروند بالگرد اعزام کرده ایم شرکت نفت هم نیرو های خود را اعزام کرده است در ارتفاعات کوه های دیل و گناوه لری نیروها اعزام شده و در حال اطفاءحریق هستند.

 

مدیر کل مدیریت بحران استان بیان کرد: فراخوان عمومی شورای مدیریت بحران را مبنی بر اینکه کلیه نهادها و دستگاه های انقلابی شهرستان گچساران باید برای اطفاء حریق همکاری کنند، تمامی دستگاه ها باید نیروهای انسانی و امکانات خود را در اختیار فرمانداری و منابع طبیعی قرار دهند از طریق کوهنوردی گچساران نیز فراخوان اعلام نیاز زده ایم امیدواریم که هر چه سریع تر بتوانیم آتش را کنترل کنیم.

 

وحید محمدی تبار در پایان تصریح کرد: به دلیل باد شدید و صعب العبور بودن منطقه و دود غلیظ در منطقه نمی توان زمانی را برای اطفاء حریق مشخص کرد، اداره منابع طبیعی شهرستان باشت و چرام هم به عنوان شهرستان های معین گچساران را موظف کرده ایم که امکانات و نیروی انسانی خود را در اختیار آن ها قرار دهند تا اطفاءحریق سریع تر انجام شود.

 

انتهای پیام/