کد خبر: 131059
اندرمصائب رانندگان شوتی/رانندگی با سرعت مرگ در گچساران+تصاویر
هر چند باید گفت که مرگ انسان‌ها در جاده‌های کهگیلویه وبویراحمد اگرچه موضوع تازه‌ای نبوده و به سریالی تکراری تبدیل شده‌که بیش از هر مسئله دیگری قلب مردم این استان را جریحه‌دار کرده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آفتاب جنوب،چند روز گذشته درمحور گچساران به دیلم یک دستگاه خودروی شوتی پژو ۴۰۵ که حامل بار گردو بود با دو خودروی سمند و پراید تصادف می کند،که به گفته شاهدان عینی سرعت زیاد خودروی شوتی موجب بروز این تصادف شدید شده و متاسفانه این سانحه دلخراش رانندگی  ۴ نفر کشته و یک نفر زخمی در پی داشته است.

هر چند باید گفت که مرگ انسان‌ها در جاده‌های این استان اگرچه موضوع تازه‌ای نبوده و به سریالی تکراری تبدیل شده‌است که بیش از هر مسئله دیگری قلب مردم این استان را جریحه‌دار کرده است.

به همین بهانه سید سعادت الله حسینی پور از فعالین سیاسی این شهرستان در این خصوص نوشته است:در این حوادث ویرانگر و مصیبت های بزرگ عوامل انسانی و همین طور نامناسب بودن جاده ها و عدم پوشش مناسب توسط پلیس راه بیشترین و تاثیرگذارترین عوامل به ترتیب شمرده می شوند.

از عوامل انسانی ،این بخش از جاده های کشور،متاسفانه معضلی به اسم راننده شوتی است،این راننده ها با سرعت بالای ۱۸۰کیلومتر در جاده های باریک و پیچ های تند،که دیدی برجاده نیست،رانندگی می کنند و هر هفته جان خود و دیگران را مصیبت وار یا می گیرند یا می ستانند.

حدود دوسال است که بر حسب توفیق اجباری این جاده را حداقل ماهی یکی دو بار می روم و می ایم،و هروقت که به گردنه ای می رسم،با سلام و صلوات ،و دعا رد می شوم،و همواره منتظرم که یه راننده شوتی جلویم سبز شود و خودش و من را به کام مرگ بکشد،به همین دلیل با وجود اینکه اکثر فامیل گچساران هستند،قید دید و باز دید را زده ام.

واقعا برام مجهول بزرگی است که چرا این ها که اکثرا جوان هستند اینطور با بار و یا بی بار قاچاق جنون سرعت دارندو با سرعت مرگ رانندگی می کنند،و بارها مشاهده کرده ام که این بخش از محور ایست های بازرسی مانع از عبور ماشین های قاچاق نمی شوند.

اما انگار این سرعت را برای خود کلاسی می دانندکه به رخ هم و دیگران بکشند،اما از جاده های این بخش شکواییه ای از مسئولین نزد خدا برم،مردم که واقعا بی لیاقتی می کنند وگرنه این نباید اوضاع جاده های آنان باشد.

جاده ای که در این بخش از کشور ساخته شده به حدود نیم قرن پیش و یا بیشتر باز می گردد، این جاده توسط شرکت نفت انگلیس در دهه سی و چهل برای پرسنل شرکت نفت ساخته شده و اگر شب از هر کدام از این بخش جاده عبور کنید،مشعل های نفت ،مثل پروژکتوری شب را مثل روز روشن کرده است  و صبح ها نیزخطی طولانی از دود سیاه آسمان را غبار آلود.

اما انگار این جاده های باریک ،بعد از دهه چهل رنگ ترمیم و آبادانی به خود ندیده و پروژه های راهسازی آن که چند سالی است استارت زده اند،عملا تعطیل است،اقایان مسئول به والله آه و ناله های مادران جگرسوخته دامان همه شما را خواهد گرفت.

به والله ساختن این جاده خدا و پیغمبری هم حساب کنید از اتوبان سازی حرم تا حرم ضروری تر و واجب تر است،به خود آیید قبل از اینکه دیر شود،که این دود سیاه که ریه های مردمان این سرزمین را سیاه کرده،به چشم شما هم خواهد رفت.

انتهای پیام/