کد خبر: 130960
پس از مشکلات شاهین شهرداری بوشهر؛
آیا شهرداری یاسوج هم به چالش های همتای بوشهری دچار می شود؟/مهمترین مانع احیای تیم شهرداری یاسوج چیست؟
اعضای شورای شهر یاسوج در نهایت به احیای تیم فوتبال شهرداری یاسوج رای مثبت دادند.اما باید به این سوال اساسی پاسخ دهند که از طریق چه منابعی می خواهند این کار را انجام دهند؟ و مهمتر از همه این که چه راهکاری برای قانون وزرات کشور مبنی بر عدم هزینه کردن شهرداری ها در ورزش و فوتبال دارند؟

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مسابقات لیگ دسته اول فوتبال کشور مدتی پیش به پایان رسید و یکی از تیم هایی که به سطح اول فوتبال کشور راه یافت، شاهین شهرداری بوشهر بود، تیمی که با حمایت مالی شهرداری بوشهر توانست پس از حدود یک دهه به لیگ برتر فوتبال راه پیدا کند.

 

شیرینی این صعود به لیگ برتر فوتبال پس از مدتی جای خود را به ناامیدی در میان اهالی استان داد؛ آن هم به این دلیل که طبق قانون وزرات کشور شهرداری بوشهر نمی تواند در فوتبال تیمداری و هزینه کند، موضوعی که می توان در خصوص تیم منحل شده شهرداری یاسوج نیز به آن اشاره کرد چرا که اعضای شورای شهر یاسوج و شهرداری قصد احیای دوباره این تیم را دارند.

 

این در حالی است که همانطور که اعلام شد، بر اساس قانون وزارت کشور، شهرداری ها نمی توانند در فوتبال تیمداری و هزینه کنند و اکنون این مساله به یک چالش برای تیم بوشهری و در آینده می تواند برای تیم شهرداری یاسوج تبدیل شود.

 

قطعا هزینه تیمداری در فوتبال حتی در لیگ دسته اول کم نخواهد بود و بار مالی زیادی برای شهرداری یاسوج به همراه خواهد داشت تا جایی که به گفته یکی از اعضای شورای شهر، بیش از 70 درصد کارکنان شهرداری یاسوج مخالف احیای این تیم هستند چرا که اعتقاد دارند همین طوری حقوق ها با مشکل پرداخت می شود با داشتن تیم فوتبال مشکلات چند برابر می شود.

 

شهردار یاسوج چندی پیش با بیان این که تیم فوتبال شهرداری را تنها با یک شرط راه‌اندازی می‌کنیم، گفت: به این شرط که تیم کاملا بومی باشد و تنها از ظرفیت‌های درون استان استفاده شود این تیم را راه‌اندازی می‌کنیم و حمایت‌های لازم را خواهیم کرد؛ بنابراین هواداران فوتبال بدانند که دیگر در این تیم خبری از بازیکنان غیربومی نخواهد بود، اما بهترین‌های بومی استان را جذب خواهیم کرد.

 

اعضای شورای شهر یاسوج در نهایت به احیای تیم فوتبال شهرداری یاسوج رای مثبت دادند.اما باید به این سوال اساسی پاسخ دهند که از طریق چه منابعی می خواهند این کار را انجام دهند؟ آیا همه زیرساخت ها برای احیای شهرداری یاسوج فراهم می شود؟ و مهمتر از همه این که چه راهکاری برای قانون وزرات کشور مبنی بر عدم هزینه کردن شهرداری ها در ورزش و فوتبال دارند؟

 

به هر حال امیدواریم اگر قرار است این کار صورت گیرد به بهترین شکل باشد تا بار دیگر شاهد شور و نشاط در میان جوانان باشیم و پایانی بر رکود در ورزش مرکز استان باشیم.

 

انتهای پیام/