کد خبر: 130849
مدیریت شهری؛ حلقه مفقوده در شهر سی سخت
هرج و مرج و سردرگمی مسافران در توریستی ترین شهر استان/مسافرانی که با سوء مدیریت بلای جان شهروندان می شوند+تصاویر
نبود زیرساخت های شهری، عرض کم خیابان های یک طرفه و نبود تابلوهای راهنمایی و هشداردهنده موجب سردرگمی مسافران و قفل شدن خیابانهای پرتردد شهر سی سخت در روزهای تعطیل شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از سفیردنا؛ شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا به عنوان توریستی ترین شهر استان کهگیلویه و بویراحمد سالانه میزبان مسافران زیادی از سراسر کشور بوده به گونه ای که طبق گفته مسوولان کشور دومین شهر توریستی و مسافر پذیر در تعطیلات خردادماه بوده است.

 

وجود پتانسیل های گردشگری و طبیعت بکر بخصوص در منطقه کوه گل، شهر سی سخت را به مقصد اول گردشگران در جنوب کشور تبدیل کرده است.

اما کمبود امکانات و زیرساخت ها، همچنین مدیریت شهری نامناسب موجب رنجش خاطر شهروندان و مسافران در روزهای تعطیل شده است.

 

هرچند گسیل مسافران به یک منطقه موجب رونق اقتصادی و پیشرفت آن می شود ولی این موضوع در سی سخت متفاوت است به گونه ای که شهروندان و باغداران سی سختی روزهای تعطیل را جز آزار و اذیت برای خود نمی دانند.

به عنوان مثال شهر سی سخت تنها یک جایگاه سوخت با دو نازل سوختگیری دارد که به تنهایی پاسخگوی خیل عظیم گردشگران نبوده و در روزهای تعطیل بخصوص در بهار و تابستان معضلات فراوان ترافیکی برای شهورندان به وجود می آورد.

 

همچنین نبود زیرساخت های شهری و عرض کم خیابان های یک طرفه و نبود تابلوهای راهنمایی و هشداردهنده موجب سردرگمی مسافران و قفل شدن خیابانهای پرتردد در شهر سی سخت شده است.

شایسته است مسوولان مدیریت شهری با برنامه ریزی بهتر با همکاری مامورین انتظامی و راهور با حضور به موقع از به وجود آمدن معضلات ترافیکی جلوگیری کرده تا چهره این شهر توریستی و زیبا مخدوش نشود و خاطره خوشی برای مسافران و گردشکران به جا بگذارد.

 

تصاویری از ترافیک سنگین و تردد مسافران در خیابان های یکطرفه سی سخت در زیر آمده است:

 

---
---
---
---
---
---
---
---

انتهای پیام/د